دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۴
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۷۱۲۳
گزارشگر : ۹۲
استاندار اردبیل:

کمیته امداد استان اردبیل در 40 سال محرومیت‌زدایی موفق عمل کرده است

(یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷) ۱۴:۲۴

استاندار اردبیل گفت: کمیته امداد استان اردبیل پس از 40 سال که از پیروزی انقلاب و تأسیس این نهاد می‌گذرد، به خوبی در عرصه محرومیت‌زدایی و یاری‌رسانی به نیازمندان عمل کرده و در این امر موفق بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر بهنامجو در دیدار با مدیرکل و امدادگران کمیته امداد استان اردبیل که به مناسبت سالروز تأسیس این نهاد و هفته احسان و نیکوکاری برگزار شد، گفت: کمیته امداد نهادی پویا و سرزنده است که امدادگران این نهاد با انگیزه، اعتقاد و اخلاص در تلاش هستند تا محرومیت‌ها را کنار زده و پیشرفت و توسعه را جایگزین آن کنند.
وی با اعلام اینکه کمیته امداد استان اردبیل در 40 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس این نهاد می‌گذرد در عرصه محرومیت‌زدایی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است، بیان کرد: همه این موفقیت‌ها نشانه‌ای از اخلاص و تقوا در بین امدادگران این نهاد است که به خوبی توانسته‌اند فقر در جامعه را مدیریت کنند.
بهنامجو با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های بسیار موفق کمیته امداد استان اردبیل ایجاد اشتغال برای مددجویان است، اعلام کرد: اشتغال‌زایی توسط این نهاد موجب نشاط و شادابی در سطح جامعه شده است به طوری که می‌توان افزایش روحیه امید در بین محرومان جامعه را به خوبی مشاهده کرد.
استاندار اردبیل با بیان اینکه شاهد همکاری و فعالیت‌های مناسبی از سوی کمیته امداد در عرصه ایجاد فرصت‌های شغلی در سال‌جاری بودیم، گفت: یکی از برنامه‌های مهم تحقق یافته راه‌اندازی مجدد کارگاه‌های کوچکی بود که به دلیل نقدینگی و مشکلات اقتصادی دچار مسائل بسیار شده بودند که با حمایت‌های کمیته امداد هم برای مددجویان اشتغال‌زایی شد و هم اینکه کارفرمایان به چرخه تولید بازگشتند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان باید فعال‌تر شود، بیان کرد: درصدد اجرای برنامه‌های بزرگ هستیم که یکی از آنها بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشت و صنعت مغان است که می‌توان با راه‌اندازی کارگاه‌های گلخانه‌ای برای مددجویان، نقش اساسی در اشتغال و خودکفایی آنها ایفا کرد.
بهنامجو با بیان اینکه در حال برنامه‌ریزی و به کارگیری زیرساخت‌های مناسب در عرصه اشتغال‌زایی برای مددجویان استان اردبیل هستیم، افزود: در پارس‌آباد و بیله‌سوار امکانات مناسبی برای ایجاد فرصت‌های شغلی به کار گرفته شده است که کمیته امداد استان اردبیل از این ظرفیت به شکل مناسبی می‌تواند بهره‌برداری کند.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه کمیته امداد در عرصه فرهنگی نیز موفقیت‌های بیشماری را کسب کرده که می‌توان آن را به سایر سازمان‌ها و ادارات انتقال داد، گفت: نیازمند همکاری بیشتر با کمیته امداد استان اردبیل به خصوص در مناطق محروم و حاشیه‌نشین که آسیب‌های اجتماعی بسیاری خانوار بی‌بضاعت استان را در برگفته‌ است، هستیم تا از این مشکلات نیز به خوبی عبور کنیم.
در ادامه این دیدار، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه 3200 فرصت شغلی در سال‌جاری برای خانوار تحت حمایت ایجاد شده است، بیان کرد: بر اساس راستی‌آزمایی‌های انجام گرفته در سطح استان اردبیل، همواره کمیته امداد در حوزه اشتغال‌زایی موفق عمل کرده است.
وی با بیان اینکه بیش از 44 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در سال‌جاری در اختیار مددجویان تحت حمایت قرار گرفته است، افزود: اشتغال‌زایی محور اصلی فعالیت‌های کمیته امداد استان اردبیل است تا در کنار حمایت از اقشار آسیب‌پذیر بتوانیم مسیر توانمندسازی و خوداتکایی آنها را هموارتر کنیم.
دشتی با اشاره به اینکه با شناسایی کارآفرینان خیر تلاش داریم گامی مهم در عرصه ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی برداریم، بیان کرد: نیکوکاران بسیاری برای کارآفرینی اعلام آمادگی کرده‌اند که درصدد هستیم با همکاری آنها مددجویان تحت حمایت را وارد چرخه تولید کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه در سال 98 شاهد کار جهادی در زمینه تأمین مسکن خانوار تحت حمایت خواهیم بود، گفت: درصدد هستیم تا در سال پیش‌رو مشکل مسکن تمامی ایتام تحت حمایت را که از منزل مناسب برخوردار نیستند برطرف کنیم تا خانوار آنها از سرپناه مقاوم بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به اینکه با همکاری و درایت هر چه بیشتر دستگاه‌های اجرایی و خیران می‌توانیم گام‌های بلندی را به منظور ساخت و خرید سرپناه مقاوم و مناسب برای خانوار تحت حمایت برداریم، بیان کرد: تأمین مسکن مددجویان موجب می‌شود تا بخش مهمی از دغدغه‌های آنها رفع ‌شود تا بهتر بتوانند به سمت خوداتکایی و کارآفرینی حرکت کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید