دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۰
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۷۳۱۹
گزارشگر : ۹۲
به مناسبت 14 اسفند و هفته احسان و نیکوکاری؛

نیکوکار اردبیلی خرسندی‌اش از پیوستن به حامیان اکرام ایتام را با اهدای سبدگل در کمیته امداد ابراز کرد

(یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷) ۱۰:۵۰

نیکوکار اردبیلی به مناسبت 14 اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد و هفته احسان و نیکوکاری، خرسندی خود از پیوستن به حامیان اکرام ایتام را با اهدای سبد گل در کمیته امداد ابراز کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مادر مهربان سرزده آمد. چادر مشکی‌اش را که آغشته به عطر یاس بود، محکم دور سر پیچیده و با قدم‌های آرام و استوار به سوی اتاق‌ها پیش می‌رفت.
کسی از نیت خیرخواهانه‌اش خبر نداشت و او امدادگران کمیته امداد را که سخت مشغول کار و فعالیت بودند تا در آستانه سال نو نیازهای مددجویان را برطرف کنند، تماشا کرده و زیر لب دعای‌شان می‌کرد.
کم کم نزدیک شد و به امدادگران خسته نباشید گفت. مادر مهربان که اتفاق بزرگی در زندگی‌اش افتاد و به خیل حامیان طرح اکرام ایتام پیوسته بود، شادی مضاعفی را در درون خود احساس می‌کرد و آمده بود از امدادگران این نهاد که واسطه امر خیر شده بودند، قدردانی کند.
وی هرگز خاطره آن روز را از یاد نمی‌برد و لحظه‌ای که به تماشای میزهایی که سرشار از چشمان منتظر کودکانی بود که حامیان را به یاری فرا می‌خواندند، بارها و بارها در برابر دیدگانش ظاهر می‌شوند. از ذهنش می‌گذرد که آن روز، بهترین روز زندگی‌اش بود که چشم به چشمان دختری معصوم دوخت و همان نگاه موجب شد تا مهر آن دختر به دل مادر بنشیند و او را فرزند معنوی خود بداند.
مهر و الفت مادر به قدری زیاد شد که از امدادگران درخواست کرد فرزند معنوی‌اش را از نزدیک ببیند و همان دیدار کاری کرد کارستان و اشک‌های شوقی که بر چهره مادر ظاهر شد. گویی فرزند گم کرده‌اش را یافته باشد!
همان دیدار موجب شد تا دو دانگ از ملک مسکونی‌اش را به فرزند معنوی‌اش ببخشد و مدام در دل تکرار کند: «چهره معصوم فرزند معنوی‌ام مرا وادار کرد ملکم را ببخشم» و از آن پس دل و جانش آرام بگیرد که کار بسیار بزرگی انجام داده است.
مادر مهربان که با اهدای ملک مسکونی خود برکات معنوی و مادی بسیاری روانه خانه و زندگی‌‌اش شده بود، پیش افتاده و سایرین را به این امر خیر دعوت می‌کرد تا با حمایت از ایتام و فرزندان خانوار بی‌بضاعت گامی در رفع نیازهای اساسی آنها بردارند.
در دلش غوغایی بود که ای کاش می‌توانست هر چه بیشتر به ایتام و نیازمندان کمک کند و در این مسیر از خداوند متعال یاری می‌خواست تا بیش از پیش همدم ایتام و کودکان نیازمند باشد و بر چهره غمگین و ناراحت آنها، شادی بیفزاید.
حامی بزرگوار اردبیلی هرگز روز مادر سال 97 را هم فراموش نمی‌کند. آن روز که فرزند معنوی‌اش همراه با امدادگران کمیته امداد در منزلش قدم گذاشتند و او هدیه روز مادر را از دختر تحت حمایتش دریافت کرد و به او گفت: «این هدیه برای من خیلی با ارزش است و ارزش معنوی بسیاری دارد» و با گوشه چادر اشک‌هایش را پاک کرد.
مادر مهربان، خیرخواهی و نیک‌اندیشی پدر و مادرش را برای امدادگران بازگو کرد و اینکه الگوهایش در دستگیری از فقرا هستند. از پدرش سخن به میان آورد که چگونه در خفا به آشنایان نیازمند و همسایه‌های بی‌بضاعت یاری می‌رساند و یا مادر که دست نوازش بر سر کودکان یتیم می‌کشید. به امدادگران گفت: «با اینکه سال‌ها است از فوت پدر و مادرم می‌گذرد، همواره به یاد آنها هستم و تلاش می‌کنم تا کارهای خیری که انجام می‌دهم علاوه بر خود، دست پدر و مادر را نیز در آخرت بگیرد.»
حامی 70 ساله اردبیلی که طبع شعر دارد و اشعارش سرشار از خدای متعال، رسول اکرام(ص) و ائمه اطهار(ع) است؛ در هر شعرش می‌کوشد به خیرخواهی و نیک‌اندیشی اشاره کند تا افراد جامعه با خواندن شعرها به انجام کار خیر تشویق شوند.
مادر مهربان دفاتر و اتاق‌های کمیته امداد استان اردبیل را یک به یک طی می‌کند و بالا می‌رود. او که با دستی لرزان و گام‌هایی آهسته از طبقه‌ها و پله‌ها گذشته است، هیچ خستگی در تن خود احساس نمی‌کند و با رویی گشاده به امدادگران «خدا قوت» می‌گوید و پیش می‌رود.
سبد گلی را که بر رویش حک شده است «با تشکر و قدردانی»؛ به مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل اهدا می‌کند و او نیز در پاسخ به این امر معنوی می‌گوید: «این هدیه، بهترین هدیه‌ای است که در تمامی دوران خدمت خود در کمیته امداد دریافت کرده است».
مادر مهربان در کنار چهار دختری که دارد و مانند پروانه دورش می‌چرخند، اینک تمامی ایتام را به مانند فرزندان خود می‌داند که از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات‌شان دریغ نکرده و با روحیه دادن به امدادگران می‌کوشد به اقدامات و فعالیت‌های خستگی‌ناپذیر خود در یاری‌رسانی به فقرا و محرومان تداوم ببخشند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید