دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۰۱۳۸
گزارشگر : ۹۲
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خبر داد:

کمک 7 میلیارد تومانی خیران اردبیلی به مراکز نیکوکاری

(سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۵۱

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: مردم خیر استان اردبیل بیش از هفت میلیارد و 500 میلیون تومان در چهار ماهه نخست سال‌جاری به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صفر توحیدی در حاشیه افتتاح مرکزنیکوکاری «مهندسان هدف» در بخش ثمرین از توابع شهرستان اردبیل با اشاره به اینکه مردم نیک‌اندیش استان بیش از هفت میلیارد و 500 میلیون تومان در چهار ماهه نخست سال‌جاری به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند، گفت: مرکز نیکوکاری فرایند اتصال نیازمندان به خیران را تسهیل می‌کند که خدمات حمایتی به صورت کیفی‌تر در اختیار محرومان و مستضعفان جامعه قرار می‌گیرد.
وی با اعلام اینکه رشد 136 درصدی کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری در چهار ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته بیانگر حسن اعتماد خیران به این مراکز است، بیان کرد: مراکز نیکوکاری بدون نیاز به بروکراسی اداری خدمات حمایتی را به اقشار آسیب‌پذیر ارائه می‌کنند که این به رفع مشکلات نیازمندان سرعت بیشتری می‌دهد.
توحیدی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری، واحدهای مردمی هستند که در مساجد، محله‌ها و روستاهای استان اردبیل تشکیل می‌شوند، افزود: تلاش شده است تا در مکان‌های مختلف شهر و روستا مراکز نیکوکاری راه‌اندازی شود تا مردم خیر آن محل در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانند نذورات خود را پرداخت کرده و مددجویان نیز بتوانند خدمات مورد نظر را در اسرع وقت دریافت کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران اردبیلی بیش از یک میلیارد و 750 میلیون تومان به صورت نقدی در چهار ماهه نخست سال‌جاری به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند، گفت: مراکز نیکوکاری با شفاف‌سازی عملکرد و هزینه‌کرد کمک‌های مردمی به خوبی توانسته‌اند اعتماد خیران را جلب کرده و در رفع نیازهای اساسی مددجویان گام‌های موثرتری بردارند.
وی با بیان اینکه گستره حمایتی مرکز نیکوکاری «مهندسان هدف» بر روی 500 خانوار نیازمند متمرکز شده است، افزود: بخش مهمی از حمایت‌های این مرکز نیکوکاری ارائه خدمات عمرانی به مددجویان است تا آنها از سرپناهی مقاوم و مناسب بهره‌مند شوند.
توحیدی با اشاره به اینکه حدود 480 میلیون تومان خدمات حمایتی در چهار ماهه نخست سال‌جاری از طریق مرکز نیکوکاری مهندسان هدف به خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند ارائه شده است، بیان کرد: 3382 مترمبع خدمات فنی و مهندسی رایگان به ارزش 200 میلیون تومان از جمله فعالیت‌های این مرکز نیکوکاری به منظور تأمین مسکن مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر بوده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل کمک به ساخت سه واحد مسکن مددجویی را از دیگر فعالیت‌های برجسته این مرکز نیکوکاری برشمرد و گفت: بیش از 70 میلیون تومان برای ساخت سرپناه مقاوم و مناسب برای سه خانوار تحت حمایت هزینه پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه خیران از طریق سامانه ارتباط مردمی 3000333345 می‌توانند نحوه یاری‌رسانی به خانوار تحت حمایت را اعلام کنند، بیان کرد: سیستم آنی‌پرداخت #045*8877* هم در اختیار خیران اردبیلی قرار دارد تا با استفاده از گوشی همراه و در کم‌ترین زمان ممکن کمک‌های خود را به دست اقشار آسیب‌پذیر برسانند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۲۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید