دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۸ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۵:۵۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۵۷۰۲۴
گزارشگر : ۶۷

5 هزار دانش‌آموز نیازمند اردبیلی چشم انتظار کمک‌ خیران

(چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶) ۱۵:۵۳

پنج هزار و 200 دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که خیران در جهت تأمین لوازم و وسایل تحصیلی، می‌توانند در قالب «جشن عاطفه‌ها» یاریگر آنان در دستیابی به مدارج عالی علمی باشند.

مدیر‌کل کمیته امداد استان اردبیل در دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات که صبح امروز (8شهریور96) در خانه مطبوعات برگزار شد، به تقویت و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری از طریق رسانه‌ها در جهت کمک به خانواده‌های مستمند و افراد نیازمند اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در این دیدار با اشاره به اینکه پنج هزار و 200 دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل هستند، گفت: در طول سال و بر اساس سرفصل‌های حمایتی، خدمات مختلفی به دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت ارائه می‌شود تا آنان با آسودگی خاطر بتوانند به مقاطع بالاتر تحصیلی راه یابند.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا هیچ‌یک از دانش آموزان تحت حمایت به علت فقر و تنگدستی از تحصیل باز نماند، افزود: اکثر دانش آموزان تحت حمایت با استعداد و جزو نخبگان فرهنگی و تحصیلی هستند که موفقیت‌های بسیاری را به دست آورده و موجب افتخارآفرینی برای خانواده‌های خود شده‌اند.

دشتی با اشاره به اینکه در کنکور سراسری نیز شاهد درخشش دانش آموزان تحت حمایت بودیم، بیان کرد: بسیاری از دانش آموزان تحت حمایت توانستند حائز رتبه‌های سه رقمی شوند که این امر در سایه کمک‌های خیران، حامیان و اساتید و معلمان نیکوکار انجام گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه یکی از خیران تهرانی 300 هزار مداد را با اولویت توزیع در بین دانش آموزان ساکن در مناطق محروم اهداء کرده است، گفت: از خیران و نیکوکاران خواستاریم تا با کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود دانش آموزان نیازمند را در جهت دستیابی به مدارج عالی علمی و تحصیلی یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه در مورد نحوه کمک به افراد مستحق، نیازمند فرهنگسازی و آموزش از طریق رسانه‌ها هستیم، اعلام کرد: رسانه‌ها نقش بسیار تاثیرگذاری در انعکاس فعالیت‌ها، اقدامات و خدمات کمیته امداد دارند که این امر موجب شفاف سازی و ارتباط دو سویه این نهاد با آحاد مختلف مردم شده است.

دشتی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در حضور چشمگیر مردم استان در برنامه‌های مختلف کمیته امداد و افزایش کمک‌های مردمی، نقش بسزای رسانه‌ها در اطلاع رسانی از فعالیت‌های این نهاد است، افزود: نتیجه همکاری تنگاتنگ رسانه‌ها با کمیته امداد، رفع مشکلات اقشار آسیب پذیر، محرومیت‌زدایی، ریشه‌کن شدن فقر و ارتقاء همبستگی اجتماعی را در پی خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه افزایش اعتماد عمومی به کمیته امداد از مهم‌ترین فعالیت‌های رسانه‌ها در عرصه خدمت رسانی به محرومان است، گفت: رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان باید به خوبی در جامعه فرهنگ‌سازی شود چرا که همه در قبال خانواده‌های بی‌بضاعت مسئول هستیم و با همکاری یکدیگر می‌توانیم به توانمندی و خودکفایی مددجویان کمک کنیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۵۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید