دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۵۷۰۴۶
گزارشگر : ۶۷
در پنج ماهه نخست امسال انجام شد

واریز 80 میلیارد ریال مستمری به حساب مددجویان اردبیلی

(شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۲

80 میلیارد ریال مستمری در پنج ماهه نخست سال‌جاری به حساب 27 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل واریز شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گزارشی از پرداخت مستمری به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علیرضا حسین نژاد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه حدود 80 میلیارد ریال در قالب مستمری در پنج ماهه نخست سال‌جاری به حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت واریز شده است، گفت: خدمات حمایتی کمیته امداد با هدف توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت ارائه می‌شود تا مددجویان بتوانند در کنار سایر اقشار جامعه بی‌دغدغه و با آسودگی خاطر به زندگی خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه 27 هزار خانوار مستمری‌بگیر کمیته امداد استان اردبیل هستند، افزود: مستمری پرداختی، در قالب کمک معیشتی به مددجویان پرداخت می‌شود تا آنان بتوانند وسایل اولیه و ضروری زندگی خود را تأمین کنند.

حسین نژاد با اشاره به اینکه خانواده‌های تحت حمایت با دریافت مستمری ماهانه می‌توانند بخشی از مشکلات خود را رفع کنند، بیان کرد: افزایش مستمری پرداختی به مددجویان، موجب شده است تا بخش قابل توجهی از مسائل آنان حل شود که با این حال برای پاسخگویی مناسب به تمامی نیازهای معیشتی، درمانی، بهداشتی، فرهنگی و اشتغال خانواده‌های تحت حمایت نیازمند یاری رسانی خیران هستیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان تحت حمایت مهم‌ترین دغدغه این نهاد است، گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان، یکی از برنامه‌های حائزاهمیت کمیته امداد در جهت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است تا آنان به خوداتکایی رسیده و بتوانند به استقلال اقتصادی دست یابند.

وی با اشاره به استعدادسنجی مددجویان، بیان کرد: طرح استعدادسنجی با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای نهفته مددجویان و فرزندان خانواده‌های تحت حمایت اجرا می‌شود تا آنان پس از مهارت آموزی، تسهیلات اشتغال دریافت کرده و وارد بازار کار شوند.

حسین نژاد با اعلام اینکه بیش از 49 درصد از مددجویان تحت حمایت را افراد بالای60 سال تشکیل می‌دهند، افزود: 23 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند که به علت از کار افتادگی و کهولت سن قادر به فعالیت و انجام کار نیستند و این نهاد با ارائه خدمات درمانی، دارویی و هزینه نگهداری می‌کوشد مشکلات آنان را برطرف کند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با بیان اینکه بر اساس طرح استعدادسنجی افراد واجدشرایط شناسایی شده و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای لازم را فرا می‌گیرند، گفت: سالمندان به دلیل ناتوانی حرکتی و جسمانی، نسبت به سایر خانواده‌های تحت حمایت نیاز بیشتری به رسیدگی دارند که امدادگران و مددکاران با افزایش بازدیدهای دوره‌ای خود خدمات مطلوبی را به آنان ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 16 هزار زن سرپرست خانوار از حمایت‌های کمیته امداد استان بهره‌مند هستند، اعلام کرد: علاوه بر پرداخت مستمری، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای لازم نیز به زنان سرپرست خانوار ارائه می‌شود تا آنان از طریق مشاغل خانگی بتوانند در کنار فرزندان خود به اشتغال مشغول شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید