دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۷:۴۰
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۵۷۱۲۶
گزارشگر : ۶۷
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل مطرح کرد:

اعطاء بیش از 37 میلیارد ریال وام اشتغال‌زایی به مددجویان

(یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۷:۴۰

37 میلیارد و 473 میلیون ریال تسهیلات اشتغال و خودکفایی در پنج ماهه نخست سال‌جاری به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل هفته گذشته (9 شهریور96) در جشنواره شهید رجایی به فعالیت‌ها و اقدامات مهم کمیته امداد در زمینه ایجاد اشتغال برای خانواده‌های نیازمند اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در حاشیه این مراسم با اعلام اینکه 320 فرصت شغلی در پنج ماهه نخست سال‌جاری برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شده است، گفت: بیش از 37 میلیارد و 473 میلیون ریال تسهیلات اشتغال و خودکفایی از محل منابع بانکی و امدادی در اختیار مددجویان قرار گرفت تا آنان بتوانند بر اساس استعداد و علاقه خود شغل مورد نظرشان را ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد، افزود: اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است که این امر تا کنون نتایج حائز اهمیتی را در پی داشته است.

دشتی با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های اشتغال توسط مددجویان علاوه بر ارتقاء روحیه خودباوری و خوداتکایی آنان موجب افزایش نشاط و شادابی در بین اعضاء خانواده می‌شود، بیان کرد: ترویج فرهنگ کار و تلاش، افزایش توان مالی و امید به آینده بهتر نیز از دیگر مزیت‌های اجرای طرح‌های اشتغال توسط خانواده‌های تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه تعامل و هم‌افزایی بانک‌های عامل در تسهیل و تسریع روند پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان بسیار موثر است، گفت: بیش از 19 میلیارد و 260 میلیون ریال از تسهیلات پرداختی توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است که امیدواریم با همکاری‌های گسترده‌تر بتوانیم گام‌های بلندتری را در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت برداریم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد از اعتبارات اختصاصی بانک‌های عامل برای اعطا تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت تخصیص یافته است، بیان کرد: در صورت همکاری مضاعف بانک‌های عامل، می‌توانیم تا پایان سال‌جاری اعتبارات بیشتری را به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای خانواده‌های تحت حمایت جذب کنیم.

در این مراسم، مجید خدابخش، استاندار اردبیل با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر و موثر کمیته امداد در عرصه ایجاد اشتغال برای خانواده‌های مستمند، بیان کرد: اقدامات کمیته امداد در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی و کسب درآمد برای مددجویان، فعالیت در مسیر اقتصاد مقاومتی است که این نهاد توانسته است در این زمینه گام‌های ارزشمندی را بردارد.

وی اشتغال، ایجاد درآمد و اجرای طرح‌های خودکفایی توسط کمیته امداد را بسیار حائز اهمیت برشمرد و گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد که این نهاد بیشترین فعالیت‌های خود را به بخش خودکفایی خانواده‌های بی‌بضاعت اختصاص داده است.

خدابخش با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برنامه‌های موفق کمیته امداد در زمینه ایجاد اشتغال خرد و مشاغل خانگی را در زمره فعالیت‌های خود قرار دهند، افزود: در زمینه ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی برای اقشار آسیب پذیر، لازم است تمامی ادارات و سازمان‌ها وارد عمل شوند تا بتوانیم شاهد رونق اقتصادی، پیشرفت و توسعه باشیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۸۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید