دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۴
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۵۷۱۶۰
گزارشگر : ۶۷
در پنج ماهه نخست امسال انجام شد

کمک 440 میلیون تومانی به کودکان اردبیلی دچار سوء‌تغذیه

(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۴

امسال 440 میلیون تومانی برای رفع مشکل سوء تغذیه هزار و 500 کودک زیر شش سال تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل به تشریح برنامه‌های این نهاد در جهت رفع مشکلات کودکان زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علیرضا حسین نژاد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 440 میلیون تومان برای رفع مشکل سوء تغذیه کودکان زیر شش سال هزینه پرداخت شده است، گفت: کمیته امداد در قالب تهیه و توزیع سبدغذایی بین خانواده‌های دارای کودکان مبتلا به سوء تغذیه، تلاش دارد به بهبودی وضعیت جسمانی و سلامتی آنان کمک کند.

وی با بیان اینکه کودکان زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه توسط شبکه بهداشت استان به کمیته امداد معرفی می‌شوند، افزود: هم اکنون هزار و 500 کودک دچار سوء تغذیه تحت حمایت این طرح قرار گرفته‌اند تا با توزیع سبد غذایی مناسب بین خانواده‌های آنان بتوانیم سلامتی را به این کودکان بازگردانیم.

حسین نژاد با اشاره به اینکه بخش زیادی از رشد مغزی کودکان تا سن شش سالگی است، بیان کرد: اگر کودکان دارای اختلال رشد و سوء تغذیه به موقع شناسایی و مورد درمان قرار نگیرند، صدمات جبران ناپذیری به کودک، خانواده و جامعه وارد می‌شود که کمیته امداد با همکاری خیران، شبکه بهداشت و سایر دستگاه‌های متولی گام‌های موثری را در این زمینه برداشته است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با بیان اینکه سبدهای غذایی در دوره‌ زمانی معین به کودکان دچار سوء تغذیه ارائه می‌شود، اعلام کرد: پس از بهبودی کامل کودکان، افراد دیگری که با مشکل سوء تغذیه مواجه هستند جایگزین کودکان بهبود یافته می‌شوند تا با توزیع سبد غذایی بیماری آنان نیز برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه 121 نفر از کودکان دچار سوء تغذیه در مناطق محروم با ضریب بالای محرومیت سکونت دارند، گفت: رسیدگی به مناطق محروم و رفع مشکلات خانواده‌های ساکن در این مناطق در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد که همه توان خود را در جهت بهبود وضعیت معیشتی، بهداشتی، درمانی، مسکن و سایر نیازهای آنان به کار گرفته‌ایم.

حسین نژاد با اعلام اینکه کودکان مبتلا به سوء تغذیه که در مناطق محروم زندگی می‌کنند نیاز بیشتری به رسیدگی دارند، بیان کرد: خیران و نیکوکاران می‌توانند با تأمین سبد غذایی، کمیته امداد را بیش از پیش در جهت دستگیری از کودکان دچار اختلال رشد و سوء تغذیه یاری کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با اشاره به اینکه «طرح همسفره» به منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر شش سال که مبتلا به سوء تغذیه هستند، اجرا می‌شود، افزود: خانواده‌هایی که دارای کودکان دچار سوء تغذیه هستند توانایی مالی کافی را برای تأمین نیازهای اساسی زندگی خود ندارند که لازم است خیران در قالب این طرح به یاری کودکان نیازمند بشتابند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید