دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۵۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۵۷۲۵۲
گزارشگر : ۶۷
در پنج ماهه سال‌جاری انجام شد

کمک یک‌میلیارد و 700میلیون تومانی حامیان به ایتام اردبیلی

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۵۳

حامیان طرح اکرام حدود یک‌میلیارد و 700 میلیون تومان در پنج ماهه نخست سال‌جاری به ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک کرده‌اند که کمک‌های نقدی آنان نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با ارائه گزارشی به تشریح کمک‌های حامیان طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» در پنج ماهه نخست امسال پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه حامیان طرح اکرام حدود یک‌میلیارد و 700 میلیون تومان در سال‌جاری به فرزندان تحت تکفل خود کمک کرده‌اند، گفت: اجرای «طرح اکرام» موجب رفع بخش مهمی از مشکلات مادی و معنوی ایتام نیازمند شده است که حامیان با تحت تکفل قرار دادن ایتام می‌کوشند آینده‌ای روشن و درخشان را برای آنان رقم بزنند.

وی با بیان اینکه با کمک‌های حامیان نیک‌اندیش، ایتام تحت حمایت با آسودگی خاطر و بی‌دغدغه می‌توانند در کنار سایر همنوعان خود به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست پیدا کنند، افزود: با حمایت‌های همه جانبه حامیان و خیران می‌توانیم گام‌های موثرتری را در جهت برطرف شدن مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی، جهیزیه و مسکن ایتام و خانواده‌های آنان برداریم.

توحیدی با اعلام اینکه حامیان بیش از یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان به صورت نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند، بیان کرد: 156 میلیون تومان نیز به صورت غیرنقدی به ایتام کمک شده که بیشتر این کمک‌ها در جهت تأمین وسایل ضروری خانواده‌های ایتام اهداء شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان با اشاره به اینکه کمک‌های نقدی حامیان نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است، گفت: همواره شاهد رشد کمک‌های مردمی به خانواده‌های تحت حمایت هستیم که در سایه حسن اعتماد خیران توانسته‌ایم بخش قابل توجهی از نیازهای ضروری اقشار آسیب پذیر را تأمین کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از 9 هزار حامی، حمایت از ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل را برعهده گرفته‌اند، افزود: هم اکنون بیش از دو هزار یتیم تحت حمایت این نهاد قرار دارند که با کمک‌های حامیان تلاش داریم آتیه‌ای روشن و سرشار از موفیقت را برای آنان رقم بزنیم.

توحیدی با اشاره به اینکه طرح «محسنین» از دیگر طرح‌های مشارکتی کمیته امداد در جهت یاری رسانی و دستگیری از خانواده‌های تحت حمایت است که به دلیل ازکارافتادگی، کهولت سن و بیماری سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند، بیان کرد: حامیان طرح «محسنین» نیز در جهت رفع مشکلات این خانواده‌ها کمک‌های بسیاری را پرداخت می‌کنند تا ضمن حفظ عزت نفس و کرامت انسانی، فرزندان آنان بتوانند به توانمندی دست یابند.

توحیدی با اعلام اینکه حامیان طرح «محسنین» حدود 620 میلیون تومان به فرزندان خانواده‌های مشمول این طرح به صورت نقدی و غیرنقدی کمک کرده‌اند، افزود: شش هزار حامی در قالب طرح « محسنین» به دو هزار و 600 خانواده مشمول این طرح کمک می‌کنند که این امر موجب برطرف شدن بخش مهمی از گرفتاری‌های آنان شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان با اشاره به اینکه امیدواریم با حمایت‌های همه جانبه حامیان، مشکلات و مسائل اساسی خانواده‌های طرح «محسنین» برطرف شود تا آنان نیز در مسیر توانمندسازی و خوداتکایی قرار گیرند، گفت: درصدد هستیم در قالب طرح «محسنین» و بهره‌گیری از ظرفیت حامیان به مشکلات فرزندان خانواده‌های تحت حمایت رسیدگی کنیم تا بتوانند به مدارج عالی علمی، تحصیلی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دست یابند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید