دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۳۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۵۷۳۸۹
گزارشگر : ۶۷

کمک 900 میلیون تومانی خیران به 5هزار دانش‌آموز اردبیلی

(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۳۹

پنج هزار و 200 دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که تا کنون خیران در قالب «جشن عاطفه‌ها» بیش از 900 میلیون تومان به آنها کمک کرده‌اند تا بتوانند در کنار سایر همنوعان خود به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست یابند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در نشست خبری که به مناسبت «جشن عاطفه‌ها» در ظهر امروز دوشنبه(20 شهریور96) برگزار شد، به فعالیت‌ها و اقدامات مهم این نهاد برای دستگیری از دانش آموزان نیازمند اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در این جلسه با اشاره به اینکه پنج هزار و 200 دانش آموز تحت حمایت، نیازمند کمک‌رسانی و یاری رسانی خیران هستند تا بتوانند در کنار سایر همنوعان خود بی‌دغدغه و با آرامش خاطر به تحصیل ادامه دهند، گفت: کمیته امداد با تمام توان خود درصدد است تا بستر علم‌آموزی و تحصیل دانش آموزان تحت حمایت را فراهم کند تا هیچ‌یک از آنها به علت فقر و تنگدستی مجبور به ترک تحصیل نشوند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان تحت حمایت استعداد و توانایی بسیاری در زمینه‌های مختلف علمی دارند که باید تقویت شود، افزود: «جشن عاطفه‌ها» با هدف تأمین بخش مهمی از نیازهای ضروری دانش آموزان بی‌بضاعت برگزار می‌شود که می‌توانیم با همکاری و تعامل هر چه بیشتر خیران و دستگاه‌های اجرایی گام‌های موثرتری را به منظور تقویت بنیه تحصیلی آنها برداریم.

دشتی با اعلام اینکه حدود دو هزار نفر از دانش آموزان تحت حمایت را ایتام تشکیل می‌دهند، بیان کرد: همواره قبل از آغاز سال‌تحصیلی شاهد تهیه اقلام و وسایل مورد نیاز تحصیلی ایتام توسط حامیان طرح اکرام هستیم که این امر روند رسیدگی به امور آنها را تسریع بخشیده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه دغدغه اصلی این نهاد فراهم کردن لوازم ضروری تحصیلی برای سه هزار دانش آموز تحت حمایت است از طریق «طرح محسنین» و «جشن عاطفه‌ها» است  گفت: خیران هزار و 700 بسته تحصیلی شامل کیف، لوازم التحریر و دفتر به دانش آموزان تحت حمایت اهدا کرده‌اند که امید است با یاری سایر نیکوکاران در «جشن عاطفه‌ها» بتوانیم پاسخگوی تمامی نیازهای آنها باشیم.

وی با اشاره به اینکه تا کنون نیکوکاران بیش از 900 میلیون تومان به «جشن عاطفه‌ها» کمک کرده‌اند، بیان کرد: با درایت و همکاری مضاعف صدا و سیمای مرکز اردبیل، سازمان آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی، سپاه حضرت عباس(ع)، شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی امیدواریم بتوانیم نیازهای اساسی دانش آموزان مستمند را برطرف کنیم تا آنها به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست یابند.

دشتی به مشارکت حدود یک‌میلیارد و 400 میلیون تومانی خیران در «جشن عاطفه‌ها» در سال گذشته اشاره کرد و افزود: با یاری خیران تلاش داریم فرهنگ انفاق و نیکوکاری را در جامعه تقویت و ترویج کنیم تا بتوانیم حمایت‌ها و خدمات گسترده‌تری را دانش‌آموزان بی‌بضاعت ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان با اعلام اینکه 250 پایگاه «جشن عاطفه‌ها» به منظور برگزاری هر چه باشکوه‌تر این جشن و تسریع و تسهیل در یاری رسانی به دانش آموزان نیازمند در نظر گرفته شده است، گفت: صد مسجد و مرکز نیکوکاری نیز آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران در «جشن عاطفه‌ها» هستند.

وی با اشاره به اینکه خیران می‌توانند از طریق سامانه پیامکی 3000333345 شیوه مشارکت و نحوه کمک‌رسانی خود به دانش آموزان بی‌بضاعت را اعلام کنند، بیان کرد: سامانه آنی پرداخت #3*5*045*8877* نیز برای سهولت در امر یاری رسانی به دانش آموزان تحت حمایت در نظر گرفته شده است که نیکوکاران به سادگی می‌توانند با استفاده از گوشی همراه خود کمک‌های‌شان را در قالب «جشن عاطفه‌ها» به دست دانش آموزان نیازمند برسانند.

دشتی گفت: به همت خیران، بسیاری از دانش آموزان تحت حمایت جزو نخبگان استانی و کشوری هستند و توانستند به مقام‌های قرآنی، علمی، تحصیلی و ورزشی دست یابند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید