دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۳۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۵۷۴۳۱
گزارشگر : ۶۷

کمک 300 میلیون تومانی خیران به نوعروسان نیازمند اردبیلی

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۳۹

خیران اردبیلی از طریق مراکز نیکوکاری بیش از 300 میلیون تومان به 80 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد کمک کردند تا آنها راهی خانه بخت شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گزارشی از کمک‌های مردمی در قالب «طرح کوثر» ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران اردبیلی بیش از 300 میلیون تومان به مناسبت عید غدیرخم به تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت کمک کرده‌اند، گفت: خیران در قالب «طرح کوثر» کمک‌های خود را به صورت نقدی و غیرنقدی در اختیار مراکز نیکوکاری قرار دادند تا با تأمین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، آنها بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه با کمک خیران 80 نفر از نوعروسان تحت حمایت راهی خانه بخت شدند، افزود: مشارکت هر چه بیشتر خیران در طرح‌های حمایتی کمیته امداد موجب می‌شود تا روند رسیدگی به امور فقرا تسریع یافته و بتوانیم خدمات مطلوب‌تری را به آنها ارائه کنیم.

توحیدی با اشاره به اینکه «طرح کوثر» به منظور تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت اجرا می‌شود، بیان کرد: در قالب این طرح، خیران می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در جهت تهیه جهیزیه برای نوعروسان به کمیته امداد و مراکز نیکوکاری تحویل دهند تا اقلام مورد نیاز زندگی مشترک آنها تأمین شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم این نهاد ترویج ازدواج آسان در جامعه است، گفت: کمیته امداد با ترویج سنت‌های حسنه اسلامی می‌کوشد علاوه بر ترویج فرهنگ احسان و انفاق، زمینه‌های ارتقای سلامت معنوی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری ظرفیت بسیاری برای ترویج و تقویت سنت‌های حسنه الهی دارند، بیان کرد: در مراسمی که به مناسبت عید سعید غدیرخم در مراکز نیکوکاری محسنین و امام علی(ع) شهرستان اردبیل برگزار شد، 25 نوعروس تحت حمایت زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

وی با اعلام اینکه خیران بیش از 80 میلیون تومان از طریق این دو مرکز نیکوکاری به نوعروسان نیازمند کمک کرده‌اند، افزود: امیدواریم چنین اقدامات خداپسندانه‌ای بیش از پیش در جامعه نهادینه شود تا شاهد رفع مشکلات ازدواج نوعروسان نیازمند و فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت باشیم.

توحیدی با اشاره به اینکه بخش مهمی از جهیزیه نوعروسان توسط بانوان خیر مراکز نیکوکاری تأمین شده است، اعلام کرد: فعالیت‌های خیرخواهانه ضمن ارتقاء همبستگی اجتماعی، موجب رفع گرفتاری‌های خانوار نیازمند می‌شود که امید است با فعال‌تر شدن اقدامات خیرخواهانه، شاهد محرومیت زدایی از سطح جامعه باشیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید