دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۰
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۲۶۵۲
گزارشگر : ۹۲

واریز بیش از 16 میلیارد تومان مستمری به حساب مددجویان اردبیلی

(سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۰

16 میلیارد و 855 میلیون تومان مستمری در سه ماهه نخست سال‌جاری به حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل واریز شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گزارشی از پرداخت مستمری به خانوار تحت حمایت این نهاد در سه ماهه نخست سال‌جاری ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 16 میلیارد و 855 میلیون تومان در سه ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، گفت: 26 هزار و 267 خانوار در قالب 54 هزار نفر از مستمری پرداختی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه پرداخت مستمری به مددجویان برای تأمین نیازهای اساسی آنها صورت می‌گیرد، افزود: مستمری پرداختی به صورت ماهانه در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد تا آنها بتوانند وسایل و لوازم ضروری زندگی خود را به سادگی تهیه کنند.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار، سالمندان و سرپرستان خانوار زیر 55 سال که به علت بیماری و ازکارافتادگی تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفتند از این نهاد مستمری ماهانه دریافت می‌کنند، بیان کرد: کمیته امداد به دنبال توانمندسازی و خوداتکایی مددجویان مستعد اشتغال است تا با فراگیری آموزش‌های لازم فنی و تخصصی و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به خودکفایی برسند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه براساس طرح استعدادسنجی مددجویانی که می‌توانند با تکیه بر توانایی‌های خود شغل مناسب ایجاد کرده و به استقلال اقتصادی دست یابند، شناسایی شده‌اند، گفت: با تقویت روحیه خودباوری و ارتقای مهارت‌های خانوار تحت حمایت سعی داریم مسیر توانمندسازی مددجویان را هموار کنیم تا آنها با دسترنج خود بتوانند چرخه‌های زندگی‌شان را بچرخانند.

وی با اعلام اینکه 22 هزار و 362 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل را افراد بالای 60 سال تشکیل می‌دهند، بیان کرد: به دلیل کهولت‌سن و بیماری سالمندان تحت حمایت، امکان ایجاد اشتغال و توانمند‌سازی برای آنها وجود ندارد که با ارائه خدمات حمایتی، درمانی و دارویی تلاش داریم بخشی از مشکلات‌شان را رفع کنیم.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه 16 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل هستند، افزود: بیشتر مددجویان کمیته امداد استان اردبیل به دلیل فوت سرپرست تحت حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند که نبود بیمه‌های اجتماعی مهم‌ترین عامل در بروز گرفتاری‌های بسیار در بین این خانوار نیازمند است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ترویج به کارگیری بیمه‌های اجتماعی در بین آحاد مختلف مردم تا حد بسیاری تعداد مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه را کاهش می‌دهد، گفت: نهادینه شدن بهره‌گیری از بیمه‌های اجتماعی همکاری همه جانبه مسئولان دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد تا خانوار‌هایی که سرپرست خود را از دست داده‌اند با مشکلات کمتری روبه‌رو شوند.

وی با اعلام اینکه هزار و 558 مرد سرپرست خانوار زیر 55 سال تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، بیان کرد: مردان زیر 55 سال سرپرست خانوار، به دلیل بیماری صعب‌العلاج، بیماری خاص و ازکارافتادگی و با تشخیص پزشکان معتمد و متخصص، تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه ارائه خدمات حمایتی به مردان سرپرست خانوار با تأیید بیماری و از کارافتادگی آنها در کمیسیون پزشکی کمیته امداد میسر می‌شود، اعلام کرد: کمیسون پزشکی متشکل از پزشکان متخصص و عمومی مورد اعتماد کمیته امداد است که با رأی و نظر آنها نسبت به مدارک و مستندات ارائه شده از سوی متقاضیان، افراد تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه مستمری پرداختی به مددجویان تحت حمایت تنها می‌تواند بخشی از نیازهای ضروری آنها را برطرف کند، گفت: برای ارائه خدمات کیفی‌تر و توانمندسازی خانوار تحت حمایت، نیازمند یاری بیش از پیش خیران و نیکوکاران هستیم تا گره‌های گسترده‌تری از مشکلات اقشار آسیب‌پذیر گشوده شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید