دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۲۶۹۳
گزارشگر : ۹۲

خیران 8 میلیارد تومان به مددجویان اردبیلی کمک کرده‌اند

(پنج شنبه ۷ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۹

نیکوکاران اردبیلی حدود هشت میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان کمک کرده‌اند که کمک‌های آنها نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته، 38 درصد افزایش داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گزارشی از کمک‌های مردمی در سه ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت این نهاد ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران اردبیلی حدود هشت میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه کمک کرده‌اند، گفت: مشارکت مردم در طرح‌های حمایتی کمیته امداد یکی از ارکان مهم خدمت‌رسانی کیفی‌تر به مددجویان تحت حمایت محسوب می‌شود که هرچقدر کمک‌های خیران بیشتر شود، به همان میزان می‌توانیم پاسخگوی مشکلات فقرا و نیازمندان اردبیلی باشیم.

وی با اعلام اینکه اعتماد عمومی به کمیته امداد موجب شده است تا همواره شاهد افزایش قابل توجه کمک‌های مردمی به کمیته امداد برای دستگیری از محرومان و مستضعفان جامعه باشیم، بیان کرد: کمک‌های مردمی در سه ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته، 38 درصد رشد داشته است که این امر بیانگر اطمینان و اعتماد آحاد مختلف مردم به کمیته امداد استان اردبیل است.

توحیدی با بیان اینکه کمک‌های مردمی بر اساس نیت خیرِ نیکوکارن در اختیار مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر قرار می‌گیرد، افزود: کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران در اسرع وقت به خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل اختصاص می‌یابد و برای رفع مشکلات نیازمندان هزینه می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هزینه‌کرد کمک‌های مردمی و خدمات این نهاد بر اساس سیستم نیازسنجی صورت می‌گیرد، گفت: تمامی مسائل و گرفتاری‌های خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در سیستم نیازسنجی اولویت‌بندی شده است و هرگونه خدمت‌رسانی به مددجویان از طریق این سیستم اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه سیستم‌ نیاز‌سنجی موجب شفاف‌سازی هزینه‌کرد کمک‌های مردمی شده است، افزود: تمامی کمک‌های خیران در داخل استان اردبیل و برای برطرف کردن مشکلات فقرا و محرومان این استان هزینه می‌شود و از لحاظ شرعی و قانونی نمی‌توانیم کمک‌های مردمی را به شهر یا حتی کشور دیگری انتقال دهیم.

توحیدی با اشاره به اینکه خیران حدود سه میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال‌جاری به جهیزیه نوعروسان تحت حمایت کمک کرده‌اند، بیان کرد: کمک‌های خیران اردبیلی در قالب طرح «کوثر» نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 77 درصد افزایش داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون 250 نوعروس تحت حمایت پشت نوبت دریافت کمک‌ هزینه تأمین جهیزیه هستند تا زندگی مشترک خود را شروع کنند، گفت: از هم‌استانی‌های نیکوکار خواستاریم تا با کمک‌های خود زمینه ازدواج نوعروسان تحت حمایت را فراهم کنند تا آنها با آرامش خاطر راهی خانه بخت شوند.

وی با اشاره به اینکه حامیان طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» بیش از یک میلیارد و 700 میلیون تومان در سه ماهه نخست سال‌جاری به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند، اعلام کرد: کمک‌های حامیان به ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت در سه ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال 96، با 54 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

توحیدی با بیان اینکه کمک‌های حامیان موجب می‌شود تا ایتام و کودکان نیازمند بتوانند از آینده‌ای روشن بهره‌مند شوند، افزود: ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت با کمک‌های خیرخواهانه حامیان می‌توانند به مدارج عالی دست یافته و آتیه‌ای سرشار از موفقیت‌های علمی، اجتماعی و اقتصادی را برای خود رقم بزنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه اردبیلی‌های نیکوکار بیش از یک میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال‌جاری صدقه پرداخت کرده‌اند، گفت: صدقه پرداختی خیران براساس سرفصل‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل برای رفع مشکلات درمانی، معیشتی، جهیزیه و تأمین مسکن مددجویان هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیکوکاران اردبیلی حدود 50 میلیون تومان به ساخت و خرید مسکن برای خانوار تحت حمایت کمیته امداد این استان که فاقد منزل مناسب بودند، کمک کرده‌اند، بیان کرد: خیران می‌توانند با مشارکت در طرح «رضوان» کمیته امداد استان اردبیل را بیش از پیش در تأمین مسکن مناسب برای مددجویان تحت حمایت یاری کنند.

توحیدی به کمک 13 میلیون تومانی خیران در قالب طرح «شفا» اشاره کرد و افزود: مشارکت گسترده‌تر خیران در این طرح می‌تواند بخش مهمی از هزینه‌های درمانی و دارویی بیماران تحت حمایت استان اردبیل را رفع کند تا آنها علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری، با مشکلات دیگری مواجه نباشند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید