دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۲۷۴۰
گزارشگر : ۹۲

235 مددجوی اردبیلی آموزش‌های فنی و تخصصی را فراگرفتند

(یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۵۹

235 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در سه ماهه نخست سال‌جاری با حضور در کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی، مهارت‌های لازم را برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی فرا گرفته‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل فعالیت‌های این نهاد را در زمینه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت در سه ماهه نخست سال‌جاری تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 235 نفر از مددجویان تحت حمایت از آموزش‌های فنی و تخصصی در سه ماهه نخست سال‌جاری بهره‌مند شده‌اند، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با هدف توانمندسازی خانوار تحت حمایت استان اردبیل ارائه می‌شود تا مددجویان با فراگیری مهارت‌های لازم بتوانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کنند.

وی با اعلام اینکه 195 نفر از زنان سرپرست خانوار، بانوان و دختران تحت حمایت در سه ماهه نخست امسال در کارگاه‌های آموزش‌ فنی و حرفه‌ای حضور داشته‌اند، بیان کرد: بیش از 16 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل هستند که ایجاد اشتغال پایدار یکی از راهکارهای مهم این نهاد به منظور توانمندسازی آنها محسوب می‌شود.

سیفی با بیان اینکه طرح‌های صنایع دستی، بازار مناسبی برای فروش در سطح استان اردبیل دارند، افزود: 126 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت در کارگاه‌های آموزشی صنایع دستی شرکت کرده‌اند تا پس از فراگیری مهارت‌های لازم وارد بازار کار شده و محصولات تولیدی‌ خود را به فروش برسانند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بیشترین کارگاه‌های آموزشی صنایع دستی در زمینه‌های گلیم‌بافی، ورنی و فرشبافی برای مددجویان برگزار شده است، گفت: کمیته امداد با اجرای طرح‌های صنایع دستی تلاش دارد علاوه بر حفظ و تقویت فرهنگ بومی، اشتغال پایدار و مناسبی را برای مددجویان ایجاد کند که آنها بتوانند به سادگی در مسیر خودکفایی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای امکان پذیر است، افزود: مهارت آموزی مددجویان مسیر خوداتکایی آنها را برای ایجاد شغل مورد نظرشان هموار می‌کند که تلاش داریم با شناسایی فرصت‌های شغلی جدید و نوین، فعالیت‌های گسترده‌تری را در این امر به انجام رسانیم.

سیفی با اشاره به اینکه 26 نفر از مددجویان تحت حمایت پس از فراگیری آموزش‌های لازم شغلی به کارخانه‌ها، شرکت‌ها و موسسه‌های صنعتی معرفی شده‌اند، بیان کرد: کاریابی، از دیگر فعالیت‌های مهم حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل است تا با همکاری کارفرمایان، مددجویان به کار گمارده شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه با ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان و صاحبان صنعت این استان درصدد هستیم مسیر توانمندسازی مددجویان را هموارتر کنیم، گفت: کارفرمایان می‌توانند با استفاده از مزیت‌های مهم بسته‌های تشویقی کمیته امداد استان اردبیل برای تعداد بیشتری از مددجویان شغل ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت حق بیمه به کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را به کار گمارند از جمله بسته‌های تشویقی این نهاد محسوب می‌شود، اعلام کرد: این امر در طول دو سال به انجام می‌رسد که کمیته امداد در سال نخست صددرصد و در سال دوم ۵۰ درصد از حق بیمه مددجویان تحت حمایت را پرداخت می‌کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۳۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید