دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۲۷۵۴
گزارشگر : ۹۲

34 درصد از مددجویان اردبیلی ساکن مناطق محروم هستند

(دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷) ۱۴:۳۲

هشت هزار و 748 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در روستاها، مناطق محروم و مرزنشین سکونت دارند که 34 درصد از مددجویان این استان را تشکیل می‌دهند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل فعالیت‌های این نهاد به منظور خدمت‌رسانی به مددجویان ساکن در مناطق محروم این استان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هشت هزار و 748 خانوار تحت حمایت در قالب 15 هزار نفر ساکن مناطق محروم و روستایی استان اردبیل هستند، گفت: مددجویان اردبیلی در مناطقی با ضریب محرومیت شش، هفت و هشت سکونت دارند که به دلیل بالا بودن ضریب محرومیت، لازم است تمهیدات گسترده‌تری برای رفع مشکلات آنها صورت گیرد.

وی با اعلام اینکه 34 درصد از خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در مناطق محروم این استان زندگی می‌کنند، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد در زمینه محرومیت‌زدایی، ارائه خدمات مناسب به خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم است تا علاوه بر رفع مشکلات مددجویان، مسیر توسعه و پیشرفت این مناطق نیر هموار شود.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه هزار و 159 خانوار تحت حمایت استان اردبیل در مناطقی با ضریب محرومیت هشت زندگی می‌کنند، اعلام کرد: 13 درصد از خانوار تحت حمایت در مناطق محروم با ضریب محرومیت هشت سکونت دارند که این مددجویان در شرایط بسیار سخت و دشواری روزهای زندگی را سپری می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه لازم است مسئولان و خیران به‌ منظور رفع گرفتاری‌ها و مسائل پیش روی مددجویان ساکن در مناطق محروم با ضریب هشت، بیش از پیش یاریگر مددجویان باشند تا از سایر آسیب‌ها مصون بمانند، گفت: حسب الزامات بودجه سال 97، با افزایش 20 درصدی سرانه خدمات کمیته امداد به مددجویان ساکن در مناطق محروم، درصدد هستیم اعتبارات بیشتری به سمت مناطق محروم سوق پیدا کند تا شاهد توسعه و پیشرفت این مناطق باشیم.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و 908 خانوار تحت حمایت استان اردبیل در مناطق محروم با ضریب هفت سکونت دارند، بیان کرد: چهار هزار و 681 خانوار تحت حمایت نیز ساکن مناطق محروم با ضریب شش هستند.

حسین‌نژاد با بیان اینکه تا کنون همیاری و همکاری مضاعف دستگاه‌های اجرایی موجب شده است تا شاهد اقدامات و فعالیت‌های بسیار مناسب در مناطق محروم استان اردبیل باشیم، افزود: خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم، نیازهای گسترده‌تری نسبت به  سایر مددجویان دارند که امید است با یاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خیران بتوانیم خدمات مضاعف‌تری را به آنها ارائه کنیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه برای یاری‌رسانی هر چه بیشتر به مناطق محروم استان تفاهمنامه‌های همکاری با سپاه حضرت عباس(ع)، سازمان هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل منعقد شده است، گفت: توزیع سبد غذایی، اهدای لوازم ضروری زندگی، وسایل سرمایشی و گرمایشی، اعزام کاروان‌های سلامت و ویزیت رایگان مددجویان ساکن در مناطق محروم استان اردبیل از جمله فعالیت‌های صورت گرفته بر اساس تفاهمنامه‌های همکاری است.

وی با بیان اینکه حدود 35 میلیون تومان نیز در قالب بیمه حوادث در سه ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت دچار آسیب‌های سیل و آتش‌سوزی پرداخت شده است، افزود: 60 خانوار تحت حمایت که منازل و محیط خودکفایی آنها بر اثر بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه دچار آسیب شده بود، از خدمات بیمه حوادث بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید