دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۲۸۶۱
گزارشگر : ۹۲

پرداخت 500 میلیون تومان برای تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند اردبیلی

(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۱۴:۱۶

500 میلیون تومان در قالب کمک هزینه تأمین جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در سه ماهه نخست سال‌جاری پرداخت شده است تا آنها بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل به ارائه گزارشی از پرداخت کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بیش از 500 میلیون تومان در سه ماهه نخست سال‌جاری برای کمک هزینه تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت پرداخت شده است، گفت: 200 نفر از نوعروسان تحت حمایت با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه راهی خانه بخت شده‌اند.

وی با بیان اینکه مشارکت خیران اردبیلی در قالب طرح «کوثر» در سه ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 55 درصد افزایش داشته است، اعلام کرد: نیکوکاران اردبیلی بیش از 260 میلیون تومان در سه ماهه نخست امسال در قالب طرح «کوثر» به جهیزیه نوعروسان تحت حمایت کمک کردند تا آنها با آسودگی خاطر زندگی مشترک‌شان را آغاز کنند.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه 15 درصد از صدقه مردم استان اردبیل بر اساس تسهیم حوزه مشارکت‌های مردمی برای تأمین کمک هزینه جهیزیه نوعروسان تحت حمایت تخصیص می‌یابد، بیان کرد: مشارکت هر چه بیشتر خیران در طرح «کوثر» موجب می‌شود تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن لوازم ضروری زندگی مشترک نوعروسان تحت حمایت را تأمین کنیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه هم اکنون حدود 200 نوعروس پشت نوبت دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه قرار دارند، گفت: از خیران و نیکوکاران خواستاریم تا با کمک‌های خود کمیته امداد استان اردبیل را در فراهم کردن زمینه‌های ازدواج آسان نوعروسان تحت حمایت بیش از پیش یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه ترویج ازدواج آسان، فراهم ساختن زمینه‌های ازدواج و استحکام بنیان خانوار تحت حمایت جزو اساسی‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است که با کمک‌‌های خیران و نیکوکارن درصدد دستیابی به این مهم هستیم، بیان کرد: کمیته‌ امداد استان اردبیل با ارائه‌ خدمات حمایتی مختلف به نوعروسان تحت حمایت تلاش دارد تا علاوه بر تسهیل در امر ازدواج، گرمابخش کانون خانوار آنها نیز باشد.

حسین‌نژاد با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ترویج سنت حسنه الهی و اشاعه فرهنگ ازدواج آسان بین جوانان در دستور کار کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد، افزود: راهکارهای بسیاری را به منظور برپایی زندگی ساده، موفق و پایدار برای نوعروسان و فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت این نهاد در نظر گرفته‌ایم که تا کنون این امر نتایج مناسبی را به همراه داشته است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه طرح «کوثر» به منظور تهیه لوازم ضروری زندگی برای نوعروسان تحت حمایت اجرا می‌شود که خیران با مشارکت هر چه بیشتر در این طرح می‌توانند یاریگر کمیته امداد در دستگیری از مددجویان باشند، گفت: بسیاری از نوعروسان نیازمند با تکمیل چند قلم از وسایل ضروری زندگی، می‌توانند راهی خانه بخت شوند که امید است نیکوکاران همچون سنوات گذشته یاری‌رسان آنها باشند.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۵۴۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید