دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۲۸۹۸
گزارشگر : ۹۲

تشریح ریز هزینه‌کرد صدقه یک‌ میلیارد تومانی اردبیلی‌ها

(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۳۱

اردبیلی‌های خیر بیش از یک میلیارد تومان در سه ‌ماهه نخست سال‌جاری صدقه پرداخت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اردبیل با ارائه گزارشی به تشریح نحوه هزینه‌کرد صدقه پرداختی خیران در سه ماهه نخست سال‌جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران بیش از یک میلیارد تومان در سه ‌ماهه نخست سال‌جاری صدقه پرداخت کرده‌اند، گفت: با اجرای طرح ساماندهی صندوق‌های صدقه در اماکن عمومی و معابر، شاهد رشد قابل توجه پرداخت صدقه در سطح استان هستیم.

وی با بیان اینکه صدقه پرداختی نیکوکاران اردبیلی در سه ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است، افزود: با جایگزین کردن روش‌های الکترونیکی، درصدد هستیم با شفاف‌سازی کمک‌های مردمی و ارائه دقیق هزینه‌کرد آن، اعتماد عمومی را ارتقا دهیم.

توحیدی با اعلام اینکه صدقه پرداختی خیران اردبیلی بر اساس تسهیم صورت گرفته و مطابق با نیازسنجی‌های انجام شده از خانوار تحت حمایت و اولویت‌بندی مشکلات اساسی آنها توزیع می‌شود، بیان کرد: بانک اطلاعاتی دقیقی از نیازها و مشکلات اساسی خانوار تحت حمایت استان اردبیل را در اختیار داریم که بر این اساس می‌توانیم کمک‌های مردمی را در اسرع وقت و سریع‌ترین زمان ممکن به دست مددجویان برسانیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به نحوه هزینه کرد صدقه مردمی، اعلام کرد: 25 درصد از صدقه برای کمک‌های موردی، 18 درصد از صدقه برای تعامل با موسسات خیریه، 15 درصد برای جهیزیه نوعروسان، 15درصد برای درمان بیماران، 15درصد برای تعمیر و بهسازی مسکن، 10 درصد برای ارتقای سطح فرهنگی و برگزاری اردوهای زیارتی، دو درصد برای آگاه‌سازی و آموزش خانوار تحت حمایت هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه 251 میلیون تومان از صدقه مردمی در قالب کمک‌های مردمی در اختیار مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر قرار گرفته است، افزود: هزار و 461 نفر از مددجویان تحت حمایت با دریافت کمک‌های مردمی از محل صدقه، بخشی از مشکلات خود را رفع کردند.

توحیدی با اعلام اینکه 180 میلیون تومان از صدقه مردمی در قالب تعامل با موسسات خیریه به افراد نیازمند جامعه پرداخت شده است، بیان کرد: 45 موسسه خیریه برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر و افراد نیازمند جامعه با کمیته امداد استان اردبیل همکاری دارند که در سایه این تعامل، هم‌افزایی چشمگیری به منظور رسیدگی به امور فقرا و مستمندان صورت گرفته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بیش از 150 میلیون تومان از صدقه مردمی برای کمک به امر ازدواج مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، گفت: با کمک‌های مردمی از طریق صدقه 60 نوعروس تحت حمایت با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه راهی خانه بخت شده‌اند.

وی با بیان اینکه حدود 160 میلیون تومان از صدقه خیران اردبیلی برای کمک به پرداخت فرانشیز و درمان ویژه بیماران تحت حمایت هزینه شده است، افزود: 800 بیمار خاص، صعب العلاج و زمین‌گیر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که تلاش داریم با کمک‌های خیران بخش مهمی از مشکلات درمانی و دارویی آنها را رفع کنیم.

توحیدی با اشاره به اینکه بیش از 150 میلیون تومان از صدقه مردم اردبیل صرف کمک به خرید و ساخت مسکن خانوار تحت حمایت شده است، اعلام کرد: بیش از شش هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل فاقد مسکن مناسب هستند که کمک‌های مردمی موجب می‌شود تا آنها از سرپناه مناسب بهره‌مند شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 100 میلیون تومان از صدقه مردمی برای برگزاری اردوهای زیارتی مددجویان هزینه شده است، گفت: حدود 20 میلیون تومان از صدقه مردمی نیز برای برگزاری کارگاه‌های آگاه‌سازی و آموزش خانوار تحت حمایت اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه هرچقدر مشارکت و کمک‌های خیران برای رفع مشکلات خانوار تحت حمایت این استان بیشتر شود به همان میزان می‌توانیم خدمات کیفی‌تری را به مددجویان ارائه کنیم، بیان کرد: خیران می‌توانند از طریق کد آنی پرداخت #045*8877* به روش ساده‌تری صدقه و سایر کمک‌های خود را به دست مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل برسانند.

توحیدی با بیان اینکه اردبیلی‌های نیکوکار با نصب «اپلیکیشن سنا» در تلفن همراه، به راحتی می‌توانند صدقه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون واسطه در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار دهند، اعلام کرد: استفاده از «اپلیکیشن سنا» سبب افزایش اعتماد عمومی، کاهش هزینه‌ها و تسریع در یاری‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۴۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید