دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۲۹۱۴
گزارشگر : ۹۲

بهره‌مندی 2211 مددجوی اردبیلی از کمک‌های موردی

(پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۹

دو هزار و 211 نفر از مددجویان اردبیلی در سه ماهه نخست سال‌جاری از 170 میلیون تومان کمک‌ موردی کمیته امداد این استان بهره‌مند شده‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گزارشی از پرداخت کمک‌های موردی به مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند در سه ماهه نخست سال‌جاری ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه حدود 170 میلیون تومان در سه ماهه نخست سال‌جاری در قالب کمک‌های موردی به خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه پرداخت شده است، گفت: کمک‌های موردی بر اساس نیازهای مددجویان و برای برطرف کردن مشکلات معیشتی، فرهنگی، تحصیلی، درمانی و جهیزیه آنها پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه پس از بررسی‌های لازم از وضعیت متقاضیان، کمک‌های موردی به افراد واجدشرایط پرداخت می‌شود تا آنها بتوانند بخشی از مشکلات خود را برطرف کنند، افزود: کمک‌های موردی به صورت بلاعوض در اختیار خانوار بی‌بضاعت قرار می‌گیرد تا دردها و گرفتاری‌های آنها را تسکین دهد.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه دو هزار و 211 نفر از مددجویان تحت حمایت در سه ماهه نخست سال‌جاری از کمک‌های موردی کمیته امداد استان اردبیل بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: با پرداخت کمک‌های موردی به خانوار تحت حمایت و افراد مستمند استان اردبیل درصدد هستیم تا از بروز مشکلات و گرفتاری‌هایی که گریبان آنها را گرفته است جلوگیری کرده و وضعیت زندگی‌شان را بهبود دهیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه بخش قابل توجهی از کمک‌های موردی از محل صدقه پرداختی خیران هم‌استانی به مددجویان و افراد نیازمند اعطا شده است، گفت: حدود 112 میلیون تومان از کمک‌های موردی، از محل صدقه پرداختی نیکوکاران اردبیلی در اختیار هزار و 50 نفر از مددجویان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از مردم خیر استان اردبیل خواستاریم تا با کمک‌های خود بیش از پیش کمیته امداد را در دستگیری از فقرا و نیازمندان یاری کنند، بیان کرد: کمک‌های خیران علاوه بر افزایش همبستگی اجتماعی، موجب می‌شود تا رفع مشکلات بسیاری از خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل که با مبالغ اندکی می‌توانند مسائل اساسی خود را حل کنند، تسریع یابد.

حسین‌نژاد با بیان اینکه هزار و 250 نفر از خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل که در مناطق محروم و مرزنشین سکونت دارند از کمک‌های موردی این نهاد برخوردار شده‌اند، افزود: حدود 60 میلیون تومان به مددجویان ساکن در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان اردبیل کمک موردی پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل دارای ضریب محرومیت شش، هفت و هشت هستند که کمیته امداد همواره خدمات مطلوبی را به مددجویان ساکنان در این مناطق ارائه می‌کند، گفت: مددجویان ساکن در مناطق محروم و مرزنشین به دلیل دور افتادگی و نبود امکانات کافی همواره با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند که تلاش داریم با ارائه خدمات مختلف به آنها کمک کنیم.

وی با بیان اینکه از محل کمک‌های موردی به هزار و 779 مددجو کمک معیشتی پرداخت شده است، افزود: پرداخت کمک معیشتی به مددجویان با هدف رفع مشکلات ضروری آنها پرداخت می‌شود تا نیازهای اساسی زندگی خود را تأمین کنند.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه به 97 بیمار تحت حمایت کمک موردی شده است، بیان کرد: هزینه‌های درمانی و دارویی بیماران خاص، زمین‌گیر و صعب العلاج تحت حمایت بسیار سنگین است که از طریق کمک‌های موردی کوشش می‌کنیم مشکلات آنها را به حداقل برسانیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه از محل کمک‌های موردی به توانمندسازی 46 نفر از خانوار تحت حمایت که مستعد ایجاد اشتغال هستند، کمک شده است، گفت: از محل کمک‌های مردمی به 152 مددجو برای مشکلات مالی، به 44 مددجو برای تأمین لوازم زندگی، به 32 دانش آموز برای تحصیل، به 17 نوعروس تحت حمایت برای تأمین کمک هزینه جهیزیه، به سه مددجو برای تأمین مسکن مناسب و به 41 مددجو نیز برای رفع سایر گرفتاری‌هایشان کمک شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید