دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۴۲۴۹
گزارشگر : ۹۲

رفع 70 درصد از مشکلات دانش آموزان نیازمند اردبیلی

(پنج شنبه ۵ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۴۸

70 درصد از مشکلات دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با یاری خیران و نیکوکاران در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها رفع شده که این امر موجب شد آنها بی‌دغدغه و با آرامش خاطر وارد مدرسه شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در دیدار با معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل که به منظور هماهنگی هر چه بیشتر برای برگزاری باشکوه مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در مدارس این استان برگزار شد، گزارشی از توزیع کمک‌های مردمی در بین دانش آموزان بی‌بضاعت ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها موجب شد حدود 70 درصد از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل رفع شود، گفت: نیکوکاران اردبیلی بیش از یک میلیارد و 900 میلیون تومان در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان نیازمند کمک کرده‌اند که از این طریق کیف، لوازم تحریر و پوشاک آنها برای ورود به مدرسه تأمین شده است.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار توانستیم نیازهای اساسی دانش آموزان تحت حمایت را برای گام نهادن در فضای علم و دانش تأمین کنیم، افزود: هم‌استانی‌های نیکوکار با همه وجود در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها شرکت کردند تا هیچ دانش آموزی به خاطر فقر و تنگدستی از تحصیل بازنماند.
توحیدی با اشاره به اینکه دو هزار سبد تحصیلی توسط مراکز نیکوکاری به دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل اهدا شده است، بیان کرد: 40 مرکز نیکوکاری در سطح استان اردبیل فعالیت دارند که خیران با همکاری این مراکز نقش بسزایی را در رفع مشکلات خانوار بی‌بضاعت محله و منطقه خود ایفا می‌کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه 570 کیف و لوازم تحریر نیز توسط بسیج اصناف در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گرفته است، گفت: همکاری‌های همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و آحاد مختلف جامعه با کمیته امداد موجب خواهد شد تا علاوه بر مرتفع ساختن مسائل اساسی اقشار آسیب‌پذیر، همبستگی اجتماعی نیز افزایش یابد.
وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمندی که تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار ندارند نیز از کمک‌های خیران بهره‌مند شده‌اند، افزود: برخی دانش آموزان نیازمند توسط مراکز نیکوکاری و سایر خیران شناسایی شده بودند که با اهدای سبد تحصیلی گام‌های مهمی برای رفع مشکلات آنها برداشته شده است.
توحیدی با اشاره به اینکه اقلام تحصیلی تهیه شده با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی دانش آموزان تحت حمایت در بین آنها توزیع شده است، اعلام کرد: یکی از اساسی‌ترین وظایف امدادگران کمیته امداد استان اردبیل حفظ عزت نفس و کرامت انسانی مددجویان تحت حمایت است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه پنج هزار و 400 دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، گفت: دانش آموزان تحت حمایت این نهاد دارای استعدادهای نهفته‌ای هستند که با کمک‌های خیران می‌توانند مقاطع بالای تحصیلی را طی کرده و در آینده به افراد موفقی برای جامعه تبدیل شوند.
وی با بیان اینکه درصدد هستیم روش‌های نوین و جدیدی را در اجرای مرحله دوم جشن عاطفه‌ها به کارگیریم، افزود: به یاری نیکوکاران اردبیلی خواهیم توانست سایر نیازهای دانش آموزان بی‌بضاعت این استان را رفع کنیم تا در طول سال‌تحصیلی با مشکلات کمتری روبه‌رو باشند.
توحیدی با اعلام اینکه تمامی کمک‌های دانش آموزان در مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت تا از این طریق به دست دانش آموزان نیازمند برسد، بیان کرد: 170 هزار پاکت جشن عاطفه‌ها در مدارس ابتدایی و راهنمایی توزیع شده و جشن گلریزان نیز در دبیرستان‌های استان اردبیل برگزار خواهد شد.
در ادامه این جلسه، مصطفی کافی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم برگزاری جشن عاطفه‌ها ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در بین کودکان و نوجوانان است، گفت: انتقال مفاهیم قرآنی و دینی به دانش آموزان به منظور یاری‌رسانی به خانوار بی‌بضاعت و افراد نیازمند جامعه نیز از دیگر اهداف برگزاری جشن عاطفه‌ها است.
وی با بیان اینکه بخش مهمی از نیازهای ضروری دانش آموزان مستمند با برگزاری جشن عاطفه‌ها برطرف می‌شود، افزود: اثربخشی و اطلاع رسانی دقیق از نحوه کمک‌های خیران در جشن عاطفه‌ها، افزایش کمک‌های مردمی را به دنبال خواهد داشت.
کافی با اشاره به اینکه کمک‌های دانش آموزان به همنوعان نیازمند خود در همان مدارس توزیع خواهد شد، بیان کرد: جشن عاطفه‌ها فرصت مناسبی است که دانش آموزان از نظر عاطفی و احساسی برای کمک به یکدیگر همواره آماده باشند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید