دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۴۳۱۵
گزارشگر : ۹۲

70 درصد مددجویان اردبیلی سالمند هستند

(دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۵۹

70 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل را افراد بالای 60 سال تشکیل می‌دهند که این نهاد با ارائه خدمات حمایتی، درمانی و فرهنگی بخش مهمی از نیازهای اساسی آنها را رفع می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل به مناسبت روز سالمند، گزارشی از ارائه خدمات به افراد بالای 60 سال تحت حمایت این نهاد را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بیش از 22 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل را افراد بالای 60 سال تشکیل می‌دهند، گفت: مددکاران و امدادگران کمیته امداد استان اردبیل موظف هستند با سعه صدر از سالمندان تحت حمایت دیدار کرده و رفع مسائل و مشکلات اساسی آنها را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
وی با اعلام اینکه 70 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل سالمند هستند، بیان کرد: سالمندان نسبت به سایر خانوار‌های تحت حمایت نیاز به رسیدگی بیشتری دارند که مددکاران کمیته امداد استان اردبیل ماهانه سه نوبت به منزل افراد بالای 60 سال مراجعه می‌کنند.
دشتی با بیان اینکه 250 نفر از سالمندان تحت حمایت به دلیل بیماری صعب‌العلاج، زمین‌گیر هستند، افزود: برای 150 نفر از سالمندان بر حسب ضرورت سرانه نگهداری و مراقبت پرداخت می‌شود تا مشکلات آنها کاهش یابد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه با همکاری پزشک عمومی و کارشناسان شبکه بهداشت درمان، خدمات درمانی مناسبی در طول سال به سالمندان تحت حمایت ارائه می‌شود، گفت: بیمه پایه، خدمات بیمه تکمیلی درمان، طرح غربال‌گری بیماری، تجهیزات پزشکی و پرداخت هزینه درمان از جمله اقدامات کمیته امداد استان اردبیل برای رفع مشکلات درمانی و دارویی سالمندان تحت حمایت است.
وی با بیان اینکه تنها در یک مورد بیش از 120 میلیون تومان به منظور هزینه درمانی و دارویی یکی از سالمندان تحت حمایت در سال‌جاری پرداخت شده است، افزود: کمیته امداد خدمات قابل توجهی را در زمینه درمانی و دارویی به افراد بالای 60 سال ارائه می‌دهد تا آنها علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری، متحمل سایر مشکلات زندگی نشوند.
دشتی با اشاره به اینکه سالمندانی که درآمد پایداری از جمله دریافتی‌های بازنشستگی ندارند، تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفته‌اند، اعلام کرد: رسیدگی به نیازهای ضروری سالمندان نیز یاری هر چه بیشتر خیران را می‌طلبد تا بتوانیم خدمات کیفی‌تری را به آنها ارائه کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه حفظ حرمت و عزت سالمندان تحت حمایت همواره در تمامی ابعاد خدمت‌رسانی مدنظر قرار می‌گیرد، گفت: تکریم سالمندان توسط امدادگران کمیته امداد استان اردبیل به زمان و مکان خاصی مربوط نمی‌شود که و همگی وظیفه داریم به نحو احسن آنها را مورد دلجویی قرار دهیم.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید