دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۰
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۴۴۴۴
گزارشگر : ۹۲

حمایت کمیته امداد استان اردبیل از 1500 کودک مبتلا به سوء تغذیه

(دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۴۰

هزار و 500 کودک زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه از حمایت‌های کمیته امداد استان اردبیل بهره‌مند هستند که این نهاد بیش از 800 میلیون تومان در شش ماهه نخست سال‌جاری به کودکان نیازمند کمک کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل به مناسبت روز کودک، ارائه خدمات به کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هزار و 500 کودک مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: در قالب توزیع سبد غذایی در بین خانوارهایی که دارای کودکان مبتلا به سوء تغذیه هستند تلاش داریم این مشکل آنها را برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه بیش از 800 میلیون تومان در شش ماهه نخست سال‌جاری برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل هزینه پرداخت شده است، افزود: حمایت‌های کمیته امداد استان اردبیل از کودکان مبتلا به سوء تغذیه موجب بهبودی در سلامتی و رشد آنها می‌شود که در این زمینه کمک‌های خیران نیز می‌تواند بخش مهمی از نیازهای اساسی چنین کودکانی را تأمین کند.
دشتی با اعلام اینکه تأمین سبدغذایی برای کودکان مبتلا به سوء تغذیه ماهانه حدود 130 میلیون تومان هزینه در بر دارد، بیان کرد: سرانه ماهیانه هر یک از کودکان دچار سوء تغذیه 92 هزار تومان است که ضرورت دارد خیران و نیکوکاران برای کمک به تأمین سبدغذایی برای آنها بیش از پیش وارد این عرصه یاری‌رسانی شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه با تمهیداتی که در طول سال برای درمان کودکان دچار سوء تغذیه به کار گرفته می‌شود، آنها از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده و افراد واجد شرایط دیگری با نظر کارشناسان مرکز بهداشت استان تحت حمایت این طرح قرار می‌گیرند، گفت: 150 نفر از کودکان مبتلابه سوء تغذیه در شش ماهه نخست سال‌جاری بهبودی کامل یافته و از چرخه حمایتی این طرح خارج شدند.
وی با بیان اینکه کودکان مبتلا به سوء تغذیه هر شش ماه یک بار توسط مرکز بهداشت استان اردبیل مورد پایش قرار می‌گیرند که در صورت بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج می‌شوند، افزود: با همکاری مرکز بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تلاش‌های گسترده‌ای به کار گرفته شده است تا بتوانیم به سلامت جسمی و حرکتی کودکان دچار سوء تغذیه کمک کنیم.
دشتی با اشاره به اینکه برنامه امنیت غذایی با رویکرد کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار و شیرده نیز در دستور کار کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد، اعلام کرد: 35 مادر بی‌بضاعت باردار و شیده در قالب این طرح توسط کمیته امداد استان اردبیل حمایت می‌شوند تا ضمن بهبودی، کودکان‌ آنها نیز در سلامتی کامل رشد کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح ارتقای وضعیت تغذیه مادران تحت حمایت است، گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغذیه سالم، مراقبت از مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلا به سوء تغذیه و توزیع مناسب سبد غذایی موجب می‌شود تا بخش مهمی از مشکلات آنها رفع شود.
وی با اشاره به اینکه حدود 80 درصد مشمولان طرح توزیع سبد غذایی را خانوار غیر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل تشکیل می‌دهند، بیان کرد: کودکان مبتلا به سوء تغذیه توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به کمیته امداد معرفی می‌شوند تا با ارائه خدمات حمایتی مختلف بخشی از نیازهای آنها برطرف شود.
دشتی با بیان اینکه «طرح همسفره» به منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال که مبتلا به سوء تغذیه هستند، اجرا می‌شود، افزود: خانوار‌هایی که دارای کودکان دچار سوء تغذیه هستند توانایی مالی کافی را برای تأمین نیازهای اساسی زندگی خود ندارند که لازم است خیران در قالب طرح «همسفره» به یاری کودکان نیازمند بشتابند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #045*8877* به ساده‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود در طرح «همسفره» کمک کنند، گفت: سامانه پیام کوتاه 3000333345 نیز برای تسهیل و تسریع در نحوه مشارکت خیران در طرح «همسفره» در نظر گرفته شده است که نیکوکاران با ارسال پیامک می‌توانند نحوه مشارکت خود را اعلام کنند.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۴۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید