دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۴۴۷۸
گزارشگر : ۹۲

پرداخت 12 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان اردبیلی

(سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۲

12 میلیارد و 741 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در شش ماهه نخست سال‌جاری به 822 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گزارشی از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست سال‌جاری ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 12 میلیارد و 741 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در شش ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است تا بتوانند با تکیه بر توانایی‌های خود به استقلال اقتصادی دست یابند، گفت: یکی از راهکارهای کمیته امداد استان اردبیل در توانمندسازی خانوار تحت حمایت که استعداد ایجاد اشتغال را دارند، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه است که با همکاری گسترده‌تر بانک‌های عامل تلاش داریم مددجویان بیشتری وارد بازار کار شوند.
وی با بیان اینکه 822 مددجوی اردبیلی در شش ماهه نخست سال‌جاری با دریافت تسهیلات اشتغال، شغل مورد نظر خود را ایجاد کرده‌اند، افزود: قبل از اعطای تسهیلات اشتغال، مددجویان مهارت‌های لازم را بر اساس استعداد و علاقه خود فرامی‌گیرند تا در مسیر توانمندسازی با مشکلات کمتری مواجه شوند.
سیفی با اعلام اینکه مهارت‌آموزی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با دقت و ظرافت خاصی صورت می‌گیرد تا آنها به خوبی بتوانند تمامی فنون و حرفه شغل مورد نظر خود را یاد بگیرند، بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی کمیته امداد استان اردبیل با هدف پایدارسازی فرصت‌های شغلی برگزار می‌شود که این امر به توانمندسازی خانوار تحت حمایت نیز کمک شایانی می‌کند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه حدود هشت میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است، گفت: 500 مددجوی اردبیلی در شش ماهه نخست سال‌جاری با دریافت وام خودکفایی از بانک‌های عامل وارد چرخه تولید شده‌اند که این امر رونق اقتصادی منطقه را نیز میسر می‌سازد.
وی با اشاره به اینکه چهار میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌ از طریق صندوق امداد ولایت در اختیار مددجویان تحت حمایت قرار گرفته است، اعلام کرد: 322 مددجوی اردبیلی با دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه از محل سپرده‌گذاری خیران در صندوق امداد ولایت وارد بازار کار شده‌اند که از این ظرفیت نیز می‌توان برای تسریع و تسهیل در اعطای وام‌های خوداشتغالی به افراد نیازمند جامعه بهره‌برداری کرد.
سیفی با بیان اینکه 383 مورد تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه دامپروری به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل پرداخت شده است، افزود: با توجه به آب‌وهوا و مراتع بسیار استان اردبیل، بیشترین اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در زمینه پرورش دام و طیور صورت گرفته است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه 287 مددجو در زمینه فعالیت‌های خدماتی گام در عرصه اشتغال گذاشته‌اند، گفت: 95 مددجوی اردبیلی در زمینه صنایع دستی، 40 مددجو در زمینه کشاورزی، 16 مددجو در زمینه فعالیت‌های صنعتی و معدنی و یک مددجو در زمینه شیلات به فعالیت خواهند پرداخت.
وی با اشاره به اینکه هزار و 289 مددجو نیز در شش ماهه نخست سال‌جاری آموزش‌های لازم فنی و تخصصی را فراگرفته‌اند، بیان کرد: امید است با همکاری مضاعف دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل بتوانیم برای مددجویانی که گواهی مهارت دریافت کرده‌اند شغل مناسب ایجاد کنیم.
سیفی با بیان اینکه خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل دارای انگیزه بسیاری برای ایجاد اشتغال و رسیدن به خوداتکایی دارند، افزود: از طریق ارائه مشاوره و نظارت‌های مستمر بر طرح‌های اجرا شده درصدد هستیم علاوه بر پایدارسازی، به مددجویان برای توسعه فضای کار و کارآفرینی کمک کنیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 16 هزار مورد بازدید از طرح‌های در حال اجرا در شش ماهه نخست سال‌جاری صورت گرفته است، گفت: نظارت بر طرح‌های اجرای شده موجب شده است تا مددجویان با استفاده از مشاوره و راهنمایی‌های ناظران طرح‌های خودکفایی، محصولات تولیدی خود را از نظر کیفی و کمی ارتقا دهند.
وی با بیان اینکه خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل پس از کسب درآمد و سود مناسب از محل اجرای طرح خوداشتغالی از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند، افزود: در صورت خروج خانوار خودکفا شده از چرخه حمایتی کمیته امداد استان اردبیل، تنها پرونده مستمری مددجویان تعلیق می‌شود و آنها از سایر خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۶۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید