دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۹ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۴
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۴۵۲۶
گزارشگر : ۹۲

8 هزار مددجوی اردبیلی کمک بلاعوض دریافت کردند

(پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۰۴

هشت هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و افراد نیازمند استان اردبیل در شش ماهه نخست سال‌جاری به منظور رفع بخشی از مشکلات اساسی خود از این نهاد کمک بلاعوض دریافت کرده‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گزارشی از پرداخت کمک‌های بلاعوض به مددجویان تحت حمایت و افراد بی‌بضاعت جامعه در شش ماهه نخست سال‌جاری ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هشت هزار و 652 نفر از مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه در شش ماهه نخست سال‌جاری از کمک‌های بلاعوض کمیته امداد استان اردبیل بهره‌مند شده‌اند، گفت: کمک‌های موردی به صورت کاملا بلاعوض و برای رفع مشکلات درمانی، معیشتی، تحصیلی، جهیزیه و سایر مسائلی که گریبان مددجویان را گرفته پرداخت می‌شود تا نیازهای اساسی آنها را به حداقل برساند.
وی با اعلام اینکه بیش از 800 میلیون تومان کمک بلاعوض در شش ماهه نخست سال‌جاری به خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل پرداخت شده است، بیان کرد: پس از بررسی‌های لازم از خانوار‌های مستمندی که به دلیل مشکلات پیش آمده نیاز مبرم و بسیار سریع به رسیدگی دارند، کمک بلاعوض به آنها اختصاص می‌یابد تا بتوانند گرفتاری‌های خود را به حداقل برسانند.
حسین‌نژاد با بیان اینکه بیشترین خانوار بی‌بضاعت به دلیل مشکلات معیشتی به کمیته امداد استان اردبیل مراجعه کرده و از کمک‌های بلاعوض این نهاد بهره‌مند شده‌اند، اعلام کرد: به بیش از شش هزار خانوار نیازمند اردبیلی در شش ماهه نخست سال‌جاری کمک معیشتی پرداخت شده که این امر بسیاری از مسائل و گرفتاری‌های اقشار آسیب‌پذیر را مرتفع ساخته است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه سه هزار و 441 نفر از خانوار تحت حمایت که در مناطق محروم و مرزنشین سکونت دارند از کمک‌های موردی این نهاد برخوردار شده‌اند، گفت: بیش از دو میلیارد و 500 میلیون تومان به مددجویان ساکن در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان اردبیل کمک موردی پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل دارای ضریب محرومیت شش، هفت و هشت هستند که کمیته امداد همواره خدمات مطلوبی را به مددجویان ساکنان در این مناطق ارائه می‌کند، افزود: مددجویان ساکن در مناطق محروم و مرزنشین به دلیل دور افتادگی و نبود امکانات کافی همواره با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند که تلاش داریم با ارائه خدمات مختلف به آنها کمک کنیم.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه به 560 بیمار تحت حمایت کمک موردی شده است، بیان کرد: هزینه‌های درمانی و دارویی بیماران خاص، زمین‌گیر و صعب العلاج تحت حمایت بسیار سنگین است که از طریق کمک‌های موردی کوشش می‌کنیم مشکلات آنها را به حداقل برسانیم.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید