دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۳ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۳۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۶۰۰۳
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

تکدی گری روند رسیدگی به نیازمندان حقیقی را مختل می‌کند

(پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۳۶

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: برخی از تکدی‌گری به عنوان حرفه استفاده می‌کنند که این امر علاوه بر مخدوش ساختن چهره استان، روند رسیدگی به نیازمندان و خانوار بی‌بضاعت حقیقی را مختل می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در بازدید از خبرگزاری ایرنا با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در ریشه‌کنی فقر و محرومیت‌زدایی، گفت: رسانه‌ها با انعکاس مناسب فعالیت‌ها و اقدامات خیران و نهادهای حمایتی در دستگیری از فقرا و محرومان، علاوه بر ارتقای روحیه امید در جامعه باید به افزایش همبستگی اجتماعی نیز کمک کنند.

وی با بیان اینکه رسانه و فضای مجازی در دوران کنونی به بخش جدایی‌ناپذیر در زندگی افراد جامعه تبدیل شده‌ است، افزود: با بهره‌گیری دقیق و برنامه‌ریزی شده از رسانه‌ها می‌توان کمک‌های مردمی را به صورت هدفمند در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار داد که این امر به رفع مشکلات آنها سرعت خواهد بخشید.

دشتی با اعلام اینکه در سایه تأثیرگذاری موثر رسانه‌ها می‌توانیم فرهنگ احسان و انفاق را به شکل گسترده‌تری در جامعه رواج دهیم تا شاهد حمایت‌های خیران و نیکوکاران در دستگیری از فقرا و نیازمندان استان اردبیل باشیم، بیان کرد: باید بسترهای مناسبی در زمینه محرومیت‌زدایی ایجاد شود تا با همکاری مضاعف اصحاب رسانه بتوانیم راهکارهای کاربردی برای زدودن چهره فقر از جامعه بیابیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل به پدیده شوم تکدی‌گری در سطح این استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی در سطح شهر اردبیل از تکدی‌گری به عنوان حرفه استفاده می‌کنند که این امر علاوه بر مخدوش ساختن چهره استان، روند رسیدگی به نیازمندان و خانوار بی‌بضاعت حقیقی را مختل می‌کند.

وی با بیان اینکه هیچ‌یک از متکدیان در سطح شهر اردبیل تحت حمایت کمیته امداد نیستند، افزود: باید دستگاه‌های متولی و رسانه‌ها در رابطه با این پدیده شوم راهکارهای اساسی و موثری را به کار گیرند تا کمک‌های خیران به درستی در مسیر رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر قرار گیرد.

دشتی با اشاره به اینکه کمک کردن به متکدیان، پدیده شوم تکدی‌گری را در سطح جامعه استمرار خواهد بخشید، بیان کرد: این امر آسیب‌های اجتماعی را گسترش داده و تبعات منفی در جامعه به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه برای مقابله هر چه بیشتر با پدیده تکدی‌گری نیاز مبرم به فرهنگ‌سازی داریم، گفت: از هر سویی که بخواهیم معضلات و آسیب‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهیم، رسانه نقش تاثیرگذاری دارد که می‌توان با بهره‌گیری حداکثری از این ظرفیت و فرهنگ‌سازی مناسب به اهداف مهمی دست یافت.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل به عزت نفس و کرامت انسانی خانوار تحت حمایت این نهاد اشاره کرد و گفت: در دیداری که با حضور استاندار اردبیل از سه خانوار تحت حمایت داشتیم، با وجود شرایط نامناسب اقتصادی این خانوارها احساس رضایت وصف‌ ناپذیری از خدمات کمیته امداد و حمایت‌های خیران داشتند که این امر بیانگر عزت نفس بالای مددجویان تحت حمایت است.

وی با بیان اینکه حفظ عزت نفس و کرامت انسانی خانوار تحت حمایت و رشد ایمانی و معنوی آنها از رویکردهای مهم کمیته امداد استان اردبیل است، افزود: تلاش بسیار مهم کمیته امداد استان اردبیل شناسایی و حمایت از خانوار بی‌بضاعت و افراد نیازمند واقعی است تا بتوانیم کمک‌های مردمی را به درستی به دست اقشار آسیب‌پذیر برسانیم.

دشتی با اشاره به اینکه تمامی کمک‌های مردمی بر اساس سیستم نیازسنجی در بین خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل توزیع می‌شود، بیان کرد: اقدامات کمیته امداد در زمینه‌های درمانی، مسکن، جهیزیه، تحصیلی، تامین لوازم ضروری زندگی و ارائه سایر خدمات حمایتی به صورت شفاف به اطلاع نیکوکاران استان اردبیل می‌رسد که چنین فعالیت‌هایی به افزایش اعتماد عمومی منجر شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه همکاری همه جانبه‌ای بین این نهاد و دستگاه‌های اجرایی استان برقرار است، گفت: گام‌های مهمی در عرصه اشتغال‌زایی و خدمت‌رسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته صورت گرفته است که با تداوم همیاری‌ها می‌توانیم شاهد پیشرفت و توسعه در سطح استان اردبیل باشیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۳۷۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید