دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۷
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۶۰۳۵
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل تاکید کرد؛

ضرورت ارتقای آگاهی مددجویان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۴۷

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: لازم است سطح آگاهی و دانش خانوار تحت حمایت نسبت به آسیب‌های اجتماعی و به خصوص اثرات سوء مواد مخدر افزایش یابد تا آنها از هرگونه آسیبی مصون بمانند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل در همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که با حضور 400 خانوار تحت حمایت این نهاد در سالن ولایت اردبیل برگزار شد، با اشاره به اینکه ضرورت دارد سطح آگاهی و دانش خانوار تحت حمایت را نسبت به آسیب‌های اجتماعی ارتقا دهیم، گفت: به خصوص در زمینه اثرات سوء مواد مخدر بیش از پیش باید گام‌های موثرتری برای مصون‌سازی خانوار تحت حمایت از این پدیده شوم برداشته شود.
وی با بیان اینکه هدف از این همایش آشنایی خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با بیماری اعتیاد، علل، راه‌های پیشگیری و درمان آن است، افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف کمیته امداد استان اردبیل حمایت از خانوارهایی است که به نوعی با اعتیاد در ارتباط هستند.
دشتی با اشاره به اینکه به طور قطع مانند همه بیماری‌ها در اعتیاد نیز پیشگیری بهتر از درمان است، اعلام کرد: لازم است تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در تحقق این امر کوشا باشند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه این نهاد در طول سال کارگاه‌های آموزشی متعددی را برای خانوار تحت حمایت در زمینه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌کند، گفت: تمامی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در سطح شهر و روستا در دوره‌های آموزشی این نهاد شرکت می‌کنند تا آگاهای‌های لازم را نسبت به اثرات شوم مواد مخدر به دست آورند.
دشتی با اشاره به اینکه ضعف در پایبندی به اصول اخلاقی و اعتقادی از جمله عوامل مهم در گرایش افراد به مصرف مواد مخدر است، بیان کرد: یکی از اقدامات اساسی کمیته امداد استان اردبیل در کنار رفع مشکلات معیشتی خانوار تحت حمایت، توجه به ارتقای سطح اعتقادی و معنوی آنها است که در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه «خانواده» در دین مبین اسلام و آموزه‌های دینی، مهم‌ترین و نخستین هسته‌ اجتماعی معرفی شده است، گفت: تحکیم بنیان خانواده در اولویت برنامه‌های فرهنگی و حمایتی کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد که با ارتقای شاخص‌های آموزشی درصدد دست‌یابی به این مهم هستیم.
وی با اشاره به اینکه با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی خانوار تحت حمایت تلاش داریم خانوار تحت حمایت ار هرگونه آسیب‌ اجتماعی مصون بمانند، اعلام کرد: برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد برای خانوار تحت حمایت از راهکارهای کمیته امداد استان اردبیل محسوب می‌شود که نتایج موثری از آن حاصل شده است.
دشتی با بیان اینکه هرچه آگاهی خانواده ها نسبت به اثرات سوء مواد مخدر بیشتر شود به همان میزان افراد کمتری دچار این معضل اجتماعی خواهند شد، افزود: گستره حمایتی کمیته امداد استان اردبیل در این خصوص تنها به مددجویان تحت حمایت ختم نمی‌شود بلکه با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی به مقابله هر چه بیشتر با آسیب‌های اجتماعی خواهیم پرداخت.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه کارگاه‌های آموزشی این نهاد با همکاری کارشناسان مجرب نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دادگستری این استان برگزار می‌شود، گفت: در تلاش هستیم تا خانوار تحت حمایت با کسب مهارت‌های لازم، بهتر بتوانند در خانه خود فضایی را فراهم کنند تا فرزندان‌شان کمتر در معرض خطر مواد مخدر قرار گیرند.
در ادامه این همایش، یوسف خدادادی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه والدین باید مراقب فضای خانه باشند و محیط را آرام و امن نگاه دارند، اعلام کرد: فرزندان نباید از خانه و خانواده فراری باشند و باید بتوانند تمام مشکلات خود را در محیط امن خانواده و با کمک والدین خود برطرف کنند.
وی با اشاره به اقدامات برجسته کمیته امداد استان اردبیل در برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر برای خانوار تحت حمایت، بیان کرد: باید توجه داشت که ‌پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر موجب می‌شود تا آحاد مختلف جامعه از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی مصون بمانند که در این امر کمیته امداد استان اردبیل به خوبی توانسته است گام‌های موثری بردارد.
خدادادی با بیان اینکه دیگر فعالیت با اهمیت کمیته امداد استان اردبیل برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد برای نوجوانان و جوانان تحت حمایت است، افزود: چنین کارگاه‌هایی موجب می‌شود تا نوجوانان و جوانان بیش از پیش نسبت به داشتن دوستان ناباب، افسردگی‌، و فشارهای روحی و روانی آگاهی یابند و در دام اعتیاد گرفتار نشوند.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه گرایش به اعتیاد قشر خاصی را شامل نمی‌شود، گفت: پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر باید جدی گرفته شود تا تمامی افراد در جامعه از آسیب‌های این بلای خانمان‌سوز در امان باشند.

آلبوم مرتبط

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۵۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید