دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۶۱۲۰
گزارشگر : ۹۲
رئیس کمیته امداد شهرستان نیر خبر داد:

اعزام 110 مددجوی نیری به مشهد مقدس

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۵۳

رئیس کمیته امداد شهرستان نیر گفت: با یاری خیران و نیکوکاران شهرستان نیر 110 نفر از خانوار تحت حمایت این نهاد در 9 ماهه سال‌جاری به مشهد مقدس اعزام شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن نعمتی با اشاره به اینکه 110 نفر مددجویان تحت حمایت در 9 ماهه سال‌جاری به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) اعزام شده‌اند، گفت: با مشارکت خیران شهرستان نیر مددجویان تحت حمایت این نهاد که تاکنون توفیق زیارت بارگاه مطهر حضرت امام رضا(ع) را پیدا نکرده بودند، به مشهد مقدس اعزام شده‌اند.
وی با بیان اینکه بیش از 23 میلیون تومان برای اعزام مددجویان به مشهد مقدس هزینه پرداخت شده است، افزود: نیکوکاران شهرستان نیر 11 میلیون تومان به اعزام مددجویان کمک کرده‌اند تا آنهابرای نخستین‌بار رهسپار مشهد مقدس شوند.
نعمتی با اشاره به اینکه اکثر مددجویان اعزامی از مناطق محروم شهرستان نیر رهسپار مشهد مقدس شده‌اند، بیان کرد: با تعامل و همکاری هر چه بیشتر خیران و نیکوکاران امیدواریم شاهد اعزام دیگر مددجویان تحت حمایت شهرستان نیر به اردوهای زیارتی باشیم.
رئیس کمیته امداد شهرستان نیر با بیان اینکه 135 نفراز خانوار تحت حمایت این نهاد در سال‌جاری در اردوهای آموزشی شرکت کرده‌اند، گفت: در طول سال اردوهای درون شهری و برون شهری متعددی برای حفظ و افزایش روحیه، شادابی و نشاط مددجویان تحت حمایت برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برگزاری اردوهای آموزشی موجب می‌شود تا مددجویان مهارت‌های لازم زندگی را به خوبی بیاموزند، اعلام کرد: برگزاری دوره و کارگاه‌های آموزشی برای خانوار تحت حمایت از دیگر برنامه‌های مهم کمیته امداد شهرستان نیر است تا آنها بتوانند در برابر مشکلات اساسی زندگی راهکارهای مناسبی را به کار گیرند.
نعمتی به برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی برای 400 مددجوی تحت حمایت این نهاد اشاره کرد و افزود: این کارگاه‌های آموزشی با همکاری کارشناسان مجرب نیروی انتظامی برگزار می‌شود تا تمامی خانوار تحت حمایت از هرگونه آسیب‌ اجتماعی مصون بمانند.
رئیس کمیته امداد شهرستان نیر با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار، نوعروسان، دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت به صورت تفکیک شده در کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی شرکت می‌کنند، گفت: یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد شهرستان نیر در توانمندسازی خانوار تحت حمایت توانمندی فکری و فرهنگی آنها است که برگزاری چنین کارگاه‌هایی علاوه بر ارتقای سطح آگاهی، موجب می‌شود مددجویان بیش از پیش با آسیب‌ها و اثرات سوء مواد مخدر آشنا شوند.
وی با بیان اینکه 130 نفر از دانش آموزان تحت حمایت نیز در کانون‌های فرهنگی کمیته امداد شهرستان نیر حضور یافته‌اند، افزود: هدف اصلی از برگزاری این کانون‌های ارتقای سطح دانش و آگاهی و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان است که تا کنون نتایج بسیار مناسبی را از آن کسب کرده‌ایم.
نعمتی با اشاره به اینکه تلاش داریم در کنار علم‌آموزی و تحصیل، با برگزاری کانون‌ها و کارگاه‌های آموزشی دانش آموزان تحت حمایت مهارت‌های شغلی را نیز فرا بگیرند، بیان کرد: ارائه آموزش‌های شغلی به دانش آموزان موجب می‌شود تا آنها در آینده بتوانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کرده و به استقلال اقتصادی دست یابند.
رئیس کمیته امداد شهرستان نیر برگزاری برنامه‌های فرهنگی برای مددجویان تحت حمایت را از جمله رویکردهای مهم این نهاد برشمرد و گفت: کمیته امداد درصدد است در تمامی زمینه‌ها خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند را به سمت خوداتکایی سوق دهد که به کار گیری برنامه‌های فرهنگی نیز می‌توانند به تحقق این امر کمک شایانی بکند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۳۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید