دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۷۱۹۴
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

راه‌اندازی «کانون خیران کارآفرین» گام راهبردی کمیته امداد در اشتغال‌زایی مددجویان

(سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷) ۱۵:۳۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: نخستین «کانون خیران کارآفرین» در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود تا با کمک کارآفرینان نیکوکار بتوانیم گام‌های موثرتری را برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و نوین برای مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه برداریم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در جلسه «کانون خیران کارآفرین» که به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری و با حضور کارآفرینان برتر استان اردبیل در سالن اجتماعات کمیته امداد برگزار شد، گفت: نخستین «کانون خیران کارآفرین» فعالیت خود را آغاز خواهد کرد تا با کمک‌های کارآفرینان نیکوکار بتوانیم برای خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند جویای کار اشتغال پایدار ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه راه‌اندازی «کانون خیران کارآفرین» گام راهبردی کمیته امداد در عرصه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت است، افزود: درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت‌های بسیار مهم کارآفرینان شاهد تولید ثروت و رونق اقتصادی استان اردبیل باشیم.
دشتی با اشاره به اینکه کارآفرینان به‌ عنوان نخبگان حوزه کسب‌وکار می‌توانند راهکارهای بسیاری را به منظور اشتغال‌زایی در سطح استان اردبیل به کار گیرند، بیان کرد: تلاش داریم کارآفرینان برتر را به عنوان الگو به مددجویان تحت حمایت معرفی کنیم تا آنها نیز با بهره‌گیری از دانش و تجربه‌های کارفرمایان درزندگی خود به مدارج عالی دست یابند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ایجاد هماهنگی، هم‌افزایی، تسهیل در امور مربوط به توانمندسازی مستعدان اشتغال مددجویان تحت حمایت و دهک‌های پایین جامعه از جمله اهداف مهم «کانون خیران کارآفرین» است، گفت: اگر به خوبی بتوانیم در این حوزه فعالیت کنیم و از تمام ظرفیت‌های کارآفرینان بهره‌ بگیریم، خواهیم توانست در سال 98 اقدامات ارزنده‌ای در زمینه اشتغال و خوداتکایی اقشار آسیب‌پذیر استان اردبیل به انجام رسانیم.
وی با اشاره به اینکه کارآفرینان و کارفرمایانی که نقش موثری در ایجاد اشتغال و به کارگماری کارجویان دارند می‌توانند عضو «کانون خیران کارآفرین» شوند، بیان کرد: «کانون خیران کارآفرین» از تمامی کارفرمایان خواستار است تا با عضویت در این کانون، نقش موثرتری را در زمینه اشتغال‌زایی به خصوص برای اقشار ضعیف جامعه ایفا کنند.
دشتی با بیان اینکه کمیته امداد استان اردبیل طی یک فرآیند استعدادسنجی و مشاوره شغلی مددجویان تحت حمایت را وارد چرخه تولید می‌کند، افزود: توجه به امر آموزش‌های فنی و تخصصی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل است تا آنها با فراگیری مهارت‌های لازم اشتغال مورد نظر خود را ایجاد کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه «کانون خیران کارآفرین» می‌تواند از مهارت‌های مددجویان تحت حمایت در مشاغل خود بهره‌ بگیرد، گفت: در سال‌جاری برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی ایجاد شده طرح راهبران شغلی اجرا می‌شود که تا کنون نتایج مطلوبی را در پی داشته است.
وی با بیان اینکه مددجوی تحت حمایت پس از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی زیر نظر راهبر شغلی اقدام به تولید محصول می‌کند، اعلام کرد: در طرح راهبران شغلی، مددجویان به عنوان زیرمجموعه کارآفرینان خیر مشغول به فعالیت خواهند شد که این امر به توسعه فرصت‌های شغلی و همچنین افزایش تولیدات مددجویان کمک می‌کند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید