دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۷۴۰۸
گزارشگر : ۹۲
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل:

مهم‌ترین وظیفه در آستانه عید نوروز غمگساری از فقرا است

(شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷) ۰۹:۴۱

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: وظیفه انسانی ایجاب می‌کند که در هر زمان و به خصوص آستانه عید نوروز غمگسار فقرا و نیازمندان باشیم و با تقسیم شادی‌ها همسفره آنها در روزهای سخت زندگی شویم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل در آستانه عید نوروز اقدامات ارزنده‌ای را برای تأمین نیازهای اساسی فقرا و محرومان جامعه به انجام رسانیده است، گفت: باید از حمایت‌های خیران اردبیلی نیز که با کمک‌های خود دل‌های محرومان و مستضعفان جامعه را شاد کردند، قدردانی کنیم.
وی با بیان اینکه وظیفه انسانی ماست که در همه ایام سال و به خصوص آستانه عید نوروز غمگسار فقرا و نیازمندان باشیم، افزود: با تقسیم شادی‌ها همسفره نیازمندان در روزهای سخت زندگی شویم و آنها را هرگز تنها نگذاریم که سعادت بشر هم در یاری‌رسانی به یکدیگر است.
آیت‌الله عاملی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص)، حضرت علی(ع) و تمامی ائمه اطهار(ع) بارها و بارها بشر را به نیکی کردن به دیگران سفارش کرده‌اند، بیان کرد: همواره باید به فکر فقرا و نیازمندان باشیم و نباید به گونه‌ای شود که کسی سیر بخوابد و دیگری گرسنه بماند.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه احسان، رزق و روزی را زیاد می‌کند، گفت: لازم است که به سفره نیازمندان رونق ببخشیم و همیار آنها در مسیر زندگی باشیم تا دلگرم‌تر شوند وبه آنها شادی ببخشیم.
امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه جشن نوروز، جشن تحول طبیعت است، اعلام کرد: بهتر است سال جدید را به انجام کارهای خیر و نیک اختصاص دهیم که اینگونه شاهد جامعه‌ای یکپارچه خواهیم بود.
وی با بیان اینکه باید از مردم نیکوکار استان اردبیل نیز که به صورت خودجوش در شرایط اقتصادی کنونی وارد میدان شدند و با توزیع سبد کالا در مناطق محروم و حاشیه‌نشین به نیازمندان یاری رساندند تشکر کرد، افزود: بر اساس گزارشات رسیده مردم خیر در هر محله و منطقه دست به کار شده و با دستگیری از نیازمندان همان محل، شادی و نشاط مضاعفی را تقدیم فقرا کرده‌اند.
آیت‌الله عاملی با اشاره به اینکه در محله‌های استان اردبیل کارهای خیرخواهانه دیگری نیز صورت گرفته است که نشان از بصیرت و قلوب به هم پیوسته مردم دارد، بیان کرد: رسول اکرم(ص) نیز هیچوقت در کنار سفره تنها نمی‌نشست و نمی‌خواست یکه‌خوار باشد و همواره می‌فرمود «بهترین سفره، سفره‌ای است که دست‌های زیادی در آن دیده شود».
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید