دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۷
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۹۸۹۹
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

حمایت کمیته امداد استان اردبیل از 800 بیمار خاص و صعب‌العلاج

(چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸) ۰۸:۰۷

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 800 بیمار خاص، سرطانی، دیالیزی و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که با ارائه خدمات حمایتی و درمانی به آنها کمک می‌شود تا علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری متحمل سایر هزینه‌های زندگی نشوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه هزینه درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج بسیار سنگین است که ضرورت دارد خیران و نیکوکاران بیش از پیش به کمک چنین بیمارانی بشتابند، گفت: هم‌اکنون 800 بیمار خاص و صعب‌العلاج در سطح استان اردبیل تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که رسیدگی به امور آنها همت و مشارکت همگانی را می‌طلبد.
وی با بیان اینکه کمیته امداد با پرداخت فرانشیز بعضی داروها، پاراکلینیک و بستری می‌کوشد بخشی از هزینه‌های بیماران صعب‌العلاج را کاهش دهد، افزود: به منظور کاهش هزینه‌ها و جبران بخشی از هزینه‌های درمانی و دارویی بیماران تحت حمایت، خواستار مشارکت همه‌جانبه خیران هستیم تا روزنه‌های امید همچنان بر زندگی چنین بیمارانی بتابد.
دشتی با اشاره به اینکه 534 بیمار صعب‌العلاج، 150 بیمار سرطانی، 82 بیمار خاص و 34 بیمار زمین‌گیر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، بیان کرد: در کنار هزینه‌های درمانی و دارویی، بیماران خاص و صعب‌العلاج اردبیلی نیاز مبرمی به داروهای تخصصی، لوازم و تجهیزات، شیمی درمانی و رادیو تراپی، تزریق دسفرال و آزمایش‌های متعدد دارند که لازم است نیکوکاران در این زمینه یاریگر کمیته امداد باشند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه بر اساس تمهیدات مهم این نهاد، بیشتر خدمات مورد نیاز بیماران صعب‌العلاج و زمین‌گیر به صورت رایگان صورت می‌گیرد، گفت: با همکاری سازمان علوم پزشکی، پزشکان نیکوکار، درمانگاه‌ها و داروخانه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد استان اردبیل شرایط مطلوبی را برای بهره‌گیری مناسب بیماران تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه ارتقای آگاهی‌ مددجویان از طریق برگزاری برنامه‌های آموزشی از جمله راهکارهای کمیته امداد استان اردبیل در ترویج فرهنگ پیشگیری بین خانوار تحت حمایت است، اعلام کرد: همکاری با نهادهای علمی، آموزشی و درمانی استان اردبیل را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم تا با بهره‌گیری بهینه از امکانات و ظرفیت‌های موجود بتوانیم به طور شایسته خدمات مناسبی را به بیماران تحت حمایت ارائه کنیم.
دشتی با بیان اینکه خیران می‌توانند به منظور رفع مشکلات درمانی و دارویی بیماران تحت حمایت در قالب «طرح شفا» کمک‌های خود را در اختیار آنها قرار دهند، افزود: مشارکت هر چه بیشتر نیکوکاران در این طرح می‌تواند روند رسیدگی به امور بیماران را تسریع داده و موجب بهبودی و سلامتی آنها شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه همچنین نیکوکاران از طریق سامانه ارتباط مردمی 3000333345 نیز می‌توانند نحوه یاری‌رسانی به بیماران خاص و صعب‌العلاج را اعلام کنند، گفت: سیستم آنی‌پرداخت #045*8877* هم در اختیار خیران اردبیلی قرار دارد تا با استفاده از گوشی همراه و در کم‌ترین زمان ممکن کمک‌های خود را به دست بیماران نیازمند برسانند.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۸۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید