دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۹۹۴۵
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

300 نوعروس نیازمند اردبیلی راهی خانه بخت شدند

(شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۵۸

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 300 نفر از نوعروسان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سالجاری با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه، زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه 300 نفر از نوعروسان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری راهی خانه بخت شده‌اند، گفت: تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد است تا آنها بتوانند بی‌دغدغه و با آرامش خاطر زندگی مشترک خود را آغاز کنند.
وی با اعلام اینکه بیش از 800 میلیون تومان برای تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری هزینه پرداخت شده است، بیان کرد: تلاش شده است تا با تهیه اجناس مرغوب ایرانی، کام نوعروسان تحت حمایت شیرین‌تر شده و آنها با شادکامی زندگی مشترک‌شان را آغاز کنند.
دشتی با بیان اینکه در طول هفته ازدواج 50 نوعروس تحت حمایت با دریافت جهیزیه کامل راهی خانه بخت خواهند شد، افزود: با همکاری و هم‌افزایی سپاه حضرت عباس(ع) و بسیج سازندگی استان اردبیل بیش از 300 میلیون تومان جهیزیه برای نوعروسان مستمند تهیه شده که در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) به خانه بخت بروند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در روز ازدواج برنامه‌های مناسبی را برای خانوار تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم، گفت: ترویج سنت‌های حسنه اسلامی و ازدواج آسان از جمله اهداف مهم در برگزاری این برنامه‌ها است تا فرزندان خانوار تحت حمایت به خصوص جوانان با خیالی آسوده گام در مسیر ازدواج بگذارند.
وی با اعلام اینکه پاسخگویی به تمامی نیازهای نوعروسان تحت حمایت را می‌توان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کمیته امداد استان اردبیل در سال گذشته و چهار ماهه نخست سال‌جاری عنوان کرد، افزود: از نیکوکاران خواستاریم تا با کمک‌های خود همچون سنوات گذشته یاریگر کمیته امداد در تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند باشند.
دشتی با اشاره به اینکه طرح «کوثر» به منظور تهیه لوازم ضروری زندگی برای نوعروسان تحت حمایت اجرا می‌شود، گفت: مردم نوعدوست و خیران استان اردبیل با مشارکت گسترده در این طرح می‌توانند زمینه‌های ازدواج نوعروسان بی‌بضاعت را فراهم کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه کمک‌های خیران در قالب طرح «کوثر» تنها به تهیه و تأمین جهیزیه برای نوعروسان بی‌بضاعت اختصاص می‌یابد، افزود: همواره شاهد گسترش کمک‌های مردمی به کمیته امداد استان اردبیل هستیم که در سایه این اقدامات خیرخواهانه می‌توانیم خدمات کیفی‌تری را به خانوار تحت حمایت و به خصوص نوعروسان نیازمند ارائه کنیم.
وی با اشاره به اینکه راهکارهای بسیاری را به منظور برپایی زندگی ساده، موفق و پایدار برای نوعروسان و فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم، اعلام کرد: قبل، حین و بعد از ازدواج به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل آموزش‌های مهارت‌های زندگی ارائه می‌شود که این امر موجب شده است طلاق در بین خانوار تحت حمایت کمتر از یک درصد باشد.
دشتی با بیان اینکه نیکوکاران از طریق سامانه ارتباط مردمی 3000333345 می‌توانند نحوه یاری‌رسانی به نوعروسان تحت حمایت را اعلام کنند، گفت: سیستم آنی‌پرداخت #045*8877* هم در اختیار خیران اردبیلی قرار دارد تا با استفاده از گوشی همراه و در کم‌ترین زمان ممکن کمک‌های خود را به تأمین جهیزیه برای نورعوسان نیازمند اختصاص دهند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۲۰
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید