دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۰۲۳۵
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

همکاری کمیته امداد و جهاد دانشگاهی استان اردبیل در عرصه توانمندسازی مددجویان

(یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۲۱

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: با همکاری مضاعف و گسترده‌تر جهاد دانشگاهی استان اردبیل تلاش داریم گام‌های موثرتری را برای توانمندسازی، آموزش و خوداتکایی خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه برداریم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل بر لزوم همکاری‌های گسترده‌تر به منظور توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر تأکید کرد و گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت بسیار خوب جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش‌های مقدماتی و کارآفرینی بهره‌ گرفت تا مسیر توانمندسازی مددجویان هموار شود.
وی با بیان اینکه پایدارسازی طرح‌های اشتغال و خودکفایی در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین بخش‌های همکاری با جهاد دانشگاهی می‌تواند در زمینه ارائه آموزش‌ و مهارت‌های لازم فنی و تخصصی به مددجویان باشد که این امر به پایدار سازی فرصت‌های شغلی کمک خواهد کرد.
دشتی با اشاره به اینکه راه‌اندازی کسب‌وکار موفق برای مددجویان از دیگر برنامه‌های پیش‌روی کمیته امداد و جهاد دانشگاهی استان اردبیل است، اعلام کرد: تا پایان سال‌جاری تلاش داریم چهار هزار اشتغال مناسب و پایدار را برای خانوار تحت حمایت ایجاد کنیم که با یاری دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل و جهاد دانشگاهی خواهیم توانست به این مهم دست یابیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه جهاد دانشگاهی می‌تواند این‌ نهاد را در شناسایی و استعدادسنجی مددجویان تحت حمایت برای ایجاد اشتغال پایدار یاری کند، گفت: در عرصه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال می‌توانیم به شکل گسترده‌تری وارد عمل شویم که نتایج مطلوبی نیز به دست آید.
وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی هم می‌توان با در نظر گرفتن راهبردهای لازم به ارتقای سطح فکری و فرهنگی خانوار تحت حمایت کمک کرد، افزود: تمامی خدمات کمیته امداد استان اردبیل دارای بسته‌های فرهنگی است که در این زمینه نیز با همکاری‌های هر چه بیشتر جهاد دانشگاهی می‌توان وارد عرصه فعالیت شد.
دشتی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان اردبیل با کار جهادی، فعالیت‌های ارزشمندی را در سطح استان به انجام می‌رساند، افزود: استفاده مطلوب از ظرفیت‌ جهاد دانشگاهی می‌تواند زمینه مناسبی را برای ایجاد اشتغال و توسعه استان اردبیل فراهم کند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بخش دیگری از سخنان خود را به حمایت این نهاد از زوج‌های نابارور نیازمند اختصاص داد و گفت: کمیته امداد همچنان به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به زوج‌های نابارور نیازمند که از سوی جهاد دانشگاهی استان اردبیل معرفی می‌شوند ادامه خواهد داد.
وی با اعلام اینکه افزایش روحیه امید و خودباوری در بین مددجویان از مهم‌ترین اقدامات کمیته امداد استان اردبیل است، بیان کرد: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به زوج‌های نابارور نیازمند موجب ارتقای شادابی و نشاط آنها می‌شود که در سطح جامعه نیز مزیت‌های بیشماری را به همراه خواهد داشت.
در ادامه این دیدار، مهران اوچی، رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی توانسته برخی از دغدغه‌های آموزشی استان را برطرف کند، گفت: کمیته امداد همکاری‌های خوبی در حوزه‌های مختلف با جهاد دانشگاهی استان اردبیل دارد که تلاش داریم بر این همکاری‌های مستمر ادامه‌ دهیم.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته طبق قرارداد منعقد شده در 9 دوره آموزشی به جامعه هدف کمیته امداد خدمات آموزشی مورد نیاز ارائه شد، بیان کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی فعال در حوزه آموزشی، آمادگی دارد دوره‌های مورد نیاز مهارت محور را برگزار کند تا به رفع دغدغه‌های مددجویان برای اشتغال‌زایی کمک شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۶
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید