دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۰۵۸۲
گزارشگر : ۹۲
معاون اشتغال کمیته امداد استان اردبیل:

100 زن سرپرست خانوار اردبیلی از کارگاه‌ »الگوی نوین مشاغل خانگی» بهره‌مند شدند

(شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۱۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 100 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت با حضور در کارگاه‌ آموزشی «الگوی نوین مشاغل خانگی» ضمن بهره‌مندی از راه‌کارهای اجرای طرح‌های جدید با نحوه بازاریابی مناسب نیز آشنا شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور سیفی در حاشیه برگزاری کارگاه‌ آموزشی «الگوی نوین مشاغل خانگی» که با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی استان اردبیل برگزار شد، گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در توانمندسازی خانوار تحت حمایت است که با همکاری همه‌جانبه سازمان‌های مربوطه می‌توانیم نقش مضاعف‌تری را در این زمینه ایفا کنیم.
وی با اشاره به اینکه 100 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت در کارگاه‌ آموزشی «الگوی نوین مشاغل خانگی» شرکت کرده‌اند، بیان کرد: تلاش شد تا علاوه بر بهره‌مندی مددجویان از راه‌کارهای اجرای طرح‌های جدید مشاغل خانگی، آنها با نحوه بازاریابی مناسب نیز بیش از پیش آشنا شوند.
سیفی با اعلام اینکه طرح‌های مشاغل خانگی زود بازده هستند و بازار مناسبی برای فروش دارند، افزود: اجرای طرح‌های مشاغل خانگی و صنایع دستی توسط زنان سرپرست خانوار موفقیت‌های چشمگیری را به دنبال خواهد داشت.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه توسعه همکاری‌ها با سازمان جهاد دانشگاهی می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار را در خصوص اجرای طرح‌های مشاغل خانگی فراهم کند، گفت: پس از آموزش زنان سرپرست خانوار، آنها به بنگاه‌های بالادستی توسط سازمان جهاد دانشگاهی معرفی می‌شوند تا در کنار کسب درآمد پایدار، بتوانند به اشتغال خود توسعه دهند.
وی با اشاره به اینکه بین کمیته امداد و جهاد دانشگاهی استان اردبیل در تمام زمینه‌های آموزشی تفاهمنامه همکاری منعقد شده است، اعلام کرد: بر اساس این تفاهمنامه تلاش داریم با ارائه آموزش‌های لازم فنی و تخصصی، مددجویان بیشتری را به سمت اجرای طرح‌های مشاغل خانگی و صنایع دستی سوق دهیم.
سیفی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی و بازار محور برای مددجویان تحت حمایت استان اردبیل از جمله مهم‌ترین مفاد این تفاهمنامه است، افزود: مشاوره در اجرای طرح‌های مشاغل خانگی که منجر به ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان شود نیز از دیگر مفاد مهم تفاهمنامه همکاری با سازمان جهاد دانشگاهی استان اردبیل است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه درصدد هستیم نیازهای اساسی بازار کار را مورد سنجش قرار دهیم، گفت: این امر کمک می‌کند تا بتوانیم آموزش‌ها و مهارت‌های لازم شغلی رابه صورت هدفمند به مددجویان ارائه دهیم و مسیر خوداتکایی خانوار تحت حمایت را هموارتر کنیم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۴۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید