دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۴
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۰۶۰۳
گزارشگر : ۹۲
به مناسبت ایام سوگواری امام حسین(ع):

40 مددجوی اردبیلی به عتبات عالیات مشرف شدند

(یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۰۴

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 40 نفر از مددجویان تحت حمایت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایش به عتبات عالیات اعزام شدند و در تاسوعا و عاشورای حسینی در کربلای معلی حضور خواهند داشت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حامد رضایی در حاشیه اعزام مددجویان به عتبات عالیات که در محل مجتمع فرهنگی تربیتی الغدیر کمیته امداد استان اردبیل برگزار شد، گفت: با تمهیداتی که در نظر گرفته شده بود، 40 مددجوی تحت حمایت در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی به کربلای معلی اعزام شدند تا در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان در جوار حرم مطهر امام حسین(ع) به زیارت بپردازند.
وی با اشاره به اینکه حدود 100 میلیون تومان برای اعزام خانوار تحت حمایت به اردوی زیارتی عتبات عالیات هزینه پرداخت شده است، بیان کرد: بسیار خرسندیم که بخش مهمی از هزینه‌های این سفر زیارتی توسط نیکوکاران اردبیلی پرداخت شده است.
رضایی با بیان اینکه تمامی مددجویان برای نخستین‌بار به اردوی زیارتی عتبات عالیات اعزام شده‌اند، افزود: یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل اعزام خانوار تحت حمایت به اردوهای زیارتی است تا مددجویانی که تا کنون موفق به حضور در حرم مطهر امام حسین(ع) و امام رضا(ع) نشده‌اند، از این طریق رهسپار عتبات عالیات و مشهد مقدس شوند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه مشارکت گسترده خیران موجب خواهد شد تا بتوانیم زمینه اعزام تعداد بیشتری از مددجویانی که در حسرت زیارت بارگاه ملکوتی امام سوم(ع) و امام هشتم(ع) هستند را فراهم کنیم، گفت: طرح «شوق زیارت» یکی از طرح‌های مشارکتی کمیته امداد است که با هدف اعزام مددجویانی که تا کنون توفیق اعزام به عتبات عالیات و مشهد مقدس را نداشته‌اند، اجرا می‌شود.
وی با اعلام اینکه تلاش داریم تا پایان سال‌جاری 500 نفر از مددجویان تحت حمایت را به عتبات عالیات اعزام کنیم، بیان کرد: اردوهای زیارتی با هدف تقویت و افزایش روز افزون سطح معنوی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد نشاط معنوی و تقویت روحیه خودباوری برای مددجویان برگزار می‌شود که نقش بسزایی در توانمندسازی خانوار تحت حمایت دارد.
رضایی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل توجه ویژه‌ای به ارائه آموزه‌های قرآنی و دینی به خانوار تحت حمایت دارد، اعلام کرد: در کنار اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی، برای آنها کارگاه‌های آموزشی متعددی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود تا مسیر توانمندی آنها هموارتر شود.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل گفت: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند این نهاد را در برگزاری اردوهای زیارتی برای خانوار تحت حمایت یاری کنند تا مددجویانی که تا کنون به عتبات عالیات و مشهد مقدس اعزام نشده‌اند، رهسپار حرم امام حسین(ع) و امام رضا(ع) شوند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۳۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید