دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۶ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۳
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۰۹۴۸
گزارشگر : ۸۷
طی مراسم با شکوهی

برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کمیته امداد زنجان برگزار شد

(شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۳

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، پایگاه بسیج فتح المبین کمیته امداد استان زنجان با برگزاری برنامه‌های متنوع از جمله دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا و برپایی مراسم زیارت عاشورا در مزار شهدای گمنام یاد و خاطره ۸ سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در جمع اعضای شورای پایگاه بسیج فتح المبین با گرامیدا شت هفته دفاع مقدس گفت: در دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و از این‌رو مردم غیرتمند ایران در دفاعی مقدس از استقلال سرزمین و هویت دینی و ملی خود دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس یاد اور رشادتها، دلیریها وشجاعت های رزمندگان اسلام می باشد افزود: در انقلاب اسلامی هرچه داریم مدیون خون شهدا ودفاع مقدس هستیم.

صفری با اشاره به اینکه در عرصه دفاع از کشور همه اقشار مردم حضور داشتند گفت: علاوه برجوانان غیور، مادران شیر دل وخواهران زینبی دوشادوش رزمندگان ودر عرصه های پشتیبانی نقش خود را با اخلاص، ایثار ایفا کردند و نگذاشتند حتی یک وجب از خاک این دیار به دست دشمنان بیفتد.

مدیر کل کمیته امداد استان حرکت بسیجی را کلید وازه شکست هر بن بستی عنوان کرد وافزود: در شرایط فعلی نیز اگر تفکر بسیجی در جامعه شکل گیرد تکریم ارباب رجوع صورت گرفته وبهره وری بالا می رود وبیانیه گام دوم انقلاب که نقشه راه کشور ازسوی مقام معظم رهبری ترسیم شده است با تفکر بسیجی و روحیه جهادی عملی می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه انقلاب ما برگرفته از قیام امام حسین (ع) وتفکر عاشورای است افزود: الگوی ما امام حسین (ع) است پس رفتار وکردارمان نیز باید حسینی باشد و بسیج یعنی مرام، منطق ومسلک حسینی داشتن وعاشورا درس آگاهی وبصیرت است وکسانی که الگویشان حسین (ع) است همگی بسیجی هستند.

صفری افزود: همه ما می‌دانیم دلیل پیروزی رزمندگان ما در ۸ دفاع مقدس روحیه ایثار و شهادت بود، روحیه‌ای که در شرایط کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری به آن نیازمندیم و همه ما باید تلاش کنیم تا با روحیه جهادی وتفکر بسیجی در خدمت محرومان و ولی نعمتان جامعه باشیم.

سرهنگ یارمحمدی سخنران مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس نیز گفت: دفاع مقدس نمادعینی و بارز پیروی از ولایت است و تا وقتی که به فرامین و رهنمودهای رهبری عمل کنیم و از دستورات ایشان منحرف نشویم پیروز و سعادتمند هستیم.

وی با اشاره به اینکه حرکات ما در دوران دفاع مقدس جمعی بود افزود: در جنگ تحمیلی تمامی قوای نظامی ومردمی در کنار هم بودند وبه همین خاطرارزش کار بالا بود در حال حاضر نیز برای عبور ازمشکلات نیازمند وحدت و امید افرینی در جامعه هستیم وما در دفاع مقدس یاد گرفتیم که خلاقیت ونوآوری داشته باشیم ترس دشمنان به ویژه آمریکا امروز از مردم ایران و قدرت ایمان ماست.

گفتنی است در این مراسم از رزمندگان و ایثارگران 8 دفاع مقدس شاغل در امداد باحضور فرماندهان حوزه های مقاومت شهید مطهری و بسیج کارمندی استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۰
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید