دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۴
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۱۲۲۶
گزارشگر : ۷۹
رئیس کمیته امداد در همایش ملی روز روستا و عشایر:

توانمندسازی مددجویان در صدر برنامه‌های کمیته امداد است

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۴

ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر کشور به میزبانی خراسان جنوبی و با حضور معاون اول ریاست جمهوری، جمعی از وزرا و رئیس کمیته امداد در محل سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در این همایش با تاکید بر اینکه رسیدگی به روستاها، رسیدگی به کشور است گفت: روستاها و عشایر کشور نقش تعیین کننده ای دارند و باید علاوه بر کشاورزی، بحث هایی همچون گردشگری هم  رونق بگیرد.
جهانگیری با اشاره به اینکه باید بیشتر به روستا توجه کرد افزود: بار بسیار بزرگی از غذای کشور در روستاها تولید می شود و ما می‌توانیم با رونق روستاها کشور را به خودکفایی نزدیک کنیم.
وی با بیان اینکه هم اکنون کشور در شرایط خطیری است ولی با این وجود جمهوری اسلامی ایران توانسته است اقتدار خود را نشان دهد گفت: کشور علاوه بر اینکه توانسته توانمندی‌های خود را در منطقه نشان دهد، در کانون ثبات منطقه و بخشی از راه حل منطقه است.
 سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این همایش گفت: در ماده 83 برنامه توسعه پنج ساله ششم کشور، ایجاد 100 هزار شغل به عهده این نهاد و بهزیستی گذاشته شد که 70 هزار سهم کمیته امداد و 30 هزار سهم بهزیستی است.
بختیاری افزود: کمیته امداد در سال 96 و در اولین سال این برنامه 5 ساله ششم، توانست 170 هزار و در سال دوم یعنی در سال 97 توانست، 148 هزار شغل ایجاد کند و امسال هم که سال سوم این برنامه است و بنا داریم 170 هزار شغل ایجاد کنیم.
وی با اشاره به ایجاد 3 هزار شغل، پارسال در خراسان جنوبی گفت: از 65 میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی که دی ماه پارسال برای خراسان جنوبی اختصاص یافت تا کنون 31 میلیارد و 500 میلیون تومان در این استان جذب شده است.
رئیس کمیته امداد افزود: تا پایان امسال 2500 مسکن ویژه مددجویان و اقشار کم درآمد این استان را به متقاضیان تحویل می‌دهیم.

بختیاری با اشاره به مأموریت محول شده از سوی رهبر معظم انقلاب به کمیته امداد، توانمندسازی مددجویان و ایجاد درآمد با ثبات را در صدر برنامه‌های این نهاد عنوان کرد.

با حضور رئیس کمیته امداد تفاهم نامه همکاری فی مابین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اعتبار 500 میلیارد تومان در زمینه های معیشت و توانمندسازی به ویژه امور فرهنگی، اشتغال و مسکن منعقد شد.
همچنین در مراسم امضای تفاهم نامه دیگر بین رئیس کمیته امداد و استاندار خراسان جنوبی، کمیته امداد به عنوان دستگاه معین در امر محرومیت‌زدایی بخش درح شهرستان سربیشه معرفی شد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۴۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید