دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۸ / ۲۲:۲۶
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۱۳۲۴
گزارشگر : ۸۳
در سال جاری محقق شد؛

پرداخت بیش از دو میلیارد تومان کمک هزینه اجاره مسکن به مددجویان گیلانی

(یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸) ۲۲:۲۶

در حال حاضر 56 درصد از مددجویان گیلانی را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که در 6 ماهه سال جاری دو میلیارد و 736 میلیون و 400 هزار تومان برای اجاره مسکن این مددجویان به آن‌ها پرداخت‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اشاره به اینکه بخش زیادی از مددجویان این نهاد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند گفت: خدماتی مانند اجاره مسکن، بیمه اجتماعی، اهداء جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج مجدد، پرداخت هزینه درمان، خدمات آموزشی، سفرهای زیارتی، پرداخت شهریه دانش‌آموزان و دانشجویان دختر ازجمله خدمات این نهاد برای آن‌ها است.

وی بابیان اینکه زنان تحت حمایت کمیته امداد در اولویت دریافت خدمات به‌ویژه تأمین مسکن و تسهیلات اشتغال‌زایی هستند افزود: زنان سرپرست خانوار شهری که سن آن‌ها زیر 50 سال است و حقوق‌بگیر هم نیستند با پرداخت حق بیمه آن‌ها به تأمین اجتماعی، مشمول حق بازنشستگی می‌شوند.

اهرابی یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های کمیته امداد را توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت عنوان کرد و ادامه داد: سعی و تلاش ما بر این است تا با مشاوره‌های به‌موقع و مؤثر بتوانیم تقویت عزت‌نفس، مناعت طبع و خودباوری مددجویان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار را افزایش دهیم و به کاهش ناهنجاری‌ها و اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی آن‌ها کمک کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان خاطرنشان کرد: زنان سرپرست خانوار ساکن شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت از بیمه پایه و مکمل و ساکن روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت از بیمه مکمل کمیته امداد بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 56 درصد از مددجویان گیلانی را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند افزود: در 6 ماهه سال جاری دو میلیارد و 736 میلیون و 400 هزار تومان برای اجاره مسکن این مددجویان به آن‌ها پرداخت‌شده است.

اهرابی پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به زنان سرپرست خانوار را یکی از برنامه‌های توانمندسازی آن‌ها برشمرد و گفت: زنانی که توانایی انجام کار داشته باشند بر اساس نوع علاقه آن‌ها از آموزش‌های رایگان فنی و حرفه‌ای برخوردار و به‌تناسب آموزش‌های دریافتی ایجاد شغل می‌کنند و تعدادی از آن‌ها هم مرتبط با آموزش‌های دریافتی به مراکز کاریابی برای اشتغال معرفی می‌شوند

انتهای پیام.

کمیته امداد
تعداد بازدید : ۶۰۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید