دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۶
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۱۳۳۷
گزارشگر : ۸۴

همکاری افتخاری 334 عامل و مبلغ زکات با کمیته امداد سمنان

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۳۶

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان گفت: 334 عامل افتخاری و مبلغ زکات با هدف نهادینه کردن فرهنگ زکات و جمع‌آوری این فریضه واجب با کمیته امداد استان سمنان همکاری کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان  با اشاره به اینکه 349 روستای استان سمنان، افزود:  186  روستای دارای اقلام مشمول زکات ، در این فریضه الهی مشارکت  کردند.
 
وی  بابیان اینکه 334 عامل افتخاری در استان سمنان با مقوله فرهنگ‌سازی، جمع‌آوری و هزینه کرد زکات  با کمیته امداد استان سمنان همکاری می کنند، خاطرنشان کرد: از این تعداد 249 عامل افتخاری زکات و مبلغ  در مناطق روستایی و 85 عامل مناطق شهری استان سمنانبه اشاعه این فرهنگ می پردازند.

 

مسعودیان راد با بیان اینکه در شش ماهه سال جاری ده میلیارد تومان زکات در استان سمنان جمع آوری شده است تصریح کرد: زکات واجب در شش ماهه سال جاری به 611 میلیون تومان رسید و بقیه در قالب زکات مستحبی بوده است.
 
مسعودیان راد با اشاره به اینکه قالب اقلام زکات واجب استان سمنان در قالب گندم،جو،گاو و گوسفند است تصریح کرد: مشارکت هر چه بیشتر افراد در مقوله زکات مستحبی برای کمک به نیازمندان ضروری است.

 

 وی یکی از ویژگی‌های اجتماعی پرداخت زکات را تعدیل ثروت، ایجاد اشتغال، فقرزدایی در جامعه برشمرد و گفت: بیمه شدن اموال پرداخت کننده زکات، تقرب به خداوند و افزایش برکات از آثار فردی زکات است.

 

انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۵۹۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید