دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۰
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۱۳۶۶
گزارشگر : ۳۸
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان مطرح کرد:

فعالیت 76 مرکز نیکوکاری در راستای توانمندسازی اقشار نیازمند هرمزگان

(سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۰

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: هم‌اکنون 76 مرکز نیکوکاری در استان هرمزگان فعال هستند که مردم استان در طول هفت سال گذشته از طریق این مراکز 39 میلیارد و 102 میلیون تومان به نیازمندان کمک کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرداد تاجیک، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان اظهار داشت: هدف کمیته امداد از راه‌اندازی مراکز نیکوکاری واگذاری امور محرومین به عموم مردم، تسریع در رسیدگی به امور فقرا، بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در محله‌ها با محوریت مساجد و تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها و خدمات قابل‌ارائه به نیازمندان بوده است.

تاجیک گفت: هم‌اکنون 76 مرکز نیکوکاری در استان هرمزگان فعالیت دارند که در طول هفت سال گذشته مردم و خیرین استان هرمزگان در سایه توجهات الهی و حس انسان‌دوستی خود مبلغ 39 میلیارد و 102 میلیون تومان از طریق این مراکز به نیازمندان کمک کردند.

وی افزود: از مجموع کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده در هفت سال گذشته مبلغ 12 میلیارد و 832 میلیون تومان به‌صورت نقدی و معادل 21 میلیارد و 601 میلیون تومان کمک‌های غیر نقدی (کالا) و مبلغ چهار میلیارد و 669 میلیون تومان نیز در قالب ارائه خدمات رایگان و تخفیفات، به نیازمندان استان بوده است.

تاجیک در خصوص اهداف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری گفت: مهم‌ترین هدف فعالیت این مراکز احیا و ارتقاء مسئولیت‌های اجتماعی، گسترش فرهنگ انفاق و نیکوکاری در بین آحاد جامعه و همچنین استفاده از ظرفیت‌های مردمی در توانمندسازی اقشار نیازمند است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد هرمزگان افزود: در مراکز نیکوکاری علاوه بر جمع‌آوری کمک‌های مردمی، خدمات عمومی کمیته امداد نیز ارائه می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده افزایش مراکز نیکوکاری در دستور کار کمیته امداد استان هرمزگان قرار دارد که باهدف کاهش فقر و رفع نیاز محرومان و هدایت نیازمندان به سمت خودکفایی از طریق هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود در محله‌ها و با محوریت مساجد انجام می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۳۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید