دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۲۷۰۸
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته‌ امداد استان اردبیل:

یاوران اشتغال، مسیر خودکفایی مددجویان اردبیلی را هموارتر می‌کنند

(چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۰۳

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: رونق بخشیدن به کسب‌وکار خانوار تحت حمایت و هدایت آنها به سوی خودکفایی کامل مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد است که با یاری یاوران اشتغال و کارآفرینان خیر خواهیم توانست به این مهم دست یابیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در جلسه هیات نظارت «راهبران شغلی» و افتتاح نخستین «مجمع یاوران اشتغال» که با حضور اعضای هیات عامل و جمعی از کارآفرینان در کمیته امداد منطقه دو اردبیل برگزار شد، گفت: در سال‌جاری برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی ایجاد شده، اجرای طرح «راهبران شغلی» را در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف بسیار مهم در بحث «راهبران شغلی» بهره‌گیری از توان علمی و عملی کارآفرینان، مراکز اقتصادی و پارک‌های فناوری است تا بتوانیم شاهد اشتغال و درآمد پایدار برای خانوار تحت حمایت باشیم، بیان کرد: طرح «راهبران شغلی»، کارآفرین محور است که در این طرح، مددجویان به کارفرمایان و صاحبان مشاغل معرفی می‌شوند تا زیر نظر آنها فرصت شغلی مناسبی برای‌شان ایجاد شود.
دشتی به همکاری 80 راهبر شغلی با کمیته امداد استان اردبیل اشاره و بیان کرد: «راهبران شغلی» استان اردبیل در زمینه‌های تولید، خدمات، صنعت، فرشبافی، کشاورزی و دامپروری با کمیته امداد همکاری دارند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه هم‌اکنون حدود 600 نفر از مددجویان تحت حمایت زیر نظر «راهبر شغلی» مشغول به فعالیت هستند، گفت: از طریق شناسایی کارآفرینان و صاحبان مشاغل و انعقاد تفاهمنامه، سازماندهی مددجویان، پرداخت تسهیلات، کمک به راه‌اندازی طرح و درآمدزایی مطلوب برای خانوار تحت حمایت درصدد خوداتکایی آنها هستیم.
وی با اعلام اینکه 84 طرح «راهبری شغلی» نیز به تصویب رسیده است، بیان کرد: انتظار داریم از با تصویب این طرح‌ها، بیش از سه هزار نفر از مددجویان وارد بازار کار شوند که این امر رونق اقتصادی بسیاری را برای منطقه نیز به دنبال خواهد داشت.
دشتی با اشاره به اینکه نقشه‌ راه مطلوبی برای توانمندسازی خانوار تحت حمایت ترسیم شده است، اعلام کرد: کمیته امداد استان اردبیل با برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و تخصصی، مهارت‌های لازم را به مددجویان می‌آموزد تا در هنگام اجرای طرح و همکاری با کارفرمایان دچار مشکل نشوند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ارائه‌ آموزش‌های فنی و تخصصی به خانوار تحت حمایت را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: آموزش‌های فنی و تخصصی تاثیرات بسزایی در ارتقای اعتماد به نفس مددجویان و پایدارسازی طرح‌های اشتغال دارد.
در ادامه این جلسه، علی فضل‌الهی، رئیس هیات نظارت و ارزیابی راهبران شغلی استان اردبیل با اشاره به اینکه در طرح یاوران اشتغال و «راهبران شغلی» یاریگر مددجویان هستیم، بیان کرد: از ابتدای کار صاحبان مشاغل و کارآفرینان که تسهیلات دریافت می‌کنند در کنارشان هستیم تا بتوانند به بهترین نحو به اهداف مورد نظر دست یابند.
وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت موجود، باید وضعیت مطلوب تعریف شود تا همکاری‌ها با کارآفرینان استان اردبیل بیش از پیش گسترش یابد، اعلام کرد: طرح‌های اشتغال‌زایی باید به خوبی پایش شوند تا روند طرح «راهبران شغلی» به درستی اجرا شده و گام‌های موثرتری برای توانمندسازی مددجویان برداشته شود.
فضل‌الهی با اشاره به اینکه اگر به خوبی طرح «راهبران شغلی» اجرا شود، علاوه بر مددجویان، جامعه نیز به سمت رونق اقتصادی حرکت خواهد کرد، افزود: فعالیت کمیته امداد استان اردبیل به منظور ایجاد اشتغال پایدار و فرصت‌های شغلی جدید ستودنی است که با همیاری‌های هر چه بیشتر می‌توان به توسعه اقتصادی منطقه نیز کمک کرد.
علی نصرالهد‌زاده، رئیس هیات مدیره «مجمع یاوران اشتغال» استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه راه‌اندازی «مجمع یاوران اشتغال» گامی موثر در ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان اردبیلی است، اعلام کرد: در این مجمع با کمک‌های کارآفرینان نیکوکار خواهیم توانست برای خانوار تحت حمایت کمیته امداد و افراد نیازمند استان اردبیل اشتغال مناسبی ایجاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه اینکه راه‌اندازی «مجمع یاوران اشتغال» راهبرد اساسی کمیته امداد استان اردبیل در عرصه اشتغال‌زایی برای مددجویان است، بیان کرد: درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت‌های بسیار مهم کارآفرینان شاهد تولید ثروت و رونق اقتصادی در سطح استان اردبیل باشیم.
شایسته ذکر است: در پایان این جلسه، نخستین «مجمع یاوران اشتغال» در استان اردبیل راه‌اندازی شد تا با کمک کارآفرینان، صاحبان مشاغل و خیران مسیر توانمندسازی خانوار تحت حمایت کمیته امداد و اقشار آسیب‌پذیر هموارتر شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۵۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید