دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۷
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۲۸۸۲
گزارشگر : ۹۲
معاون اشتغال کمیته امداد استان اردبیل خبر کرد:

بهره‌مندی 1830 مددجوی اردبیلی از آموزش‌های فنی و تخصصی

(یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۰۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 1830 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در 9 ماهه سال‌جاری با حضور در کارگاه‌های آموزش فنی و تخصصی مهارت‌های لازم شغلی را فرا گرفته‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور سیفی با اشاره به اینکه 1830 نفر از مددجویان تحت حمایت در 9 ماهه سال‌جاری از آموزش‌های فنی و تخصصی بهره‌مند شده‌اند، گفت: کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های شغلی، بر اساس استعداد، علاقه و نیاز بازار کار برای مددجویان برگزار می‌شود.
وی با اعلام اینکه مددجویان اردبیلی پس از فراگیری آموزش‌های لازم به کارآفرینان و صاحبان مشاغل در کارخانه یا کارگاه‌های کوچک صنعتی معرفی می‌شوند، بیان کرد: از طریق کاریابی تلاش داریم برای مددجویان آموزش دیده اشتغال پایدار ایجاد کنیم که این مهم نقش بسزایی در توانمندسازی خانوار تحت حمایت داشته است.
سیفی با بیان اینکه در حوزه اشتغال کمیته امداد استان اردبیل بحث برگزاری دوره‌های آموزشی با جدیت پیگیری می‌شود، افزود: با بهره‌گیری از اساتید مجرب استان اردبیل خدمات قابل توجهی به مددجویان ارائه می‌شود که پس از اخذ گواهی مهارت بتوانند در مسیر خودکفایی قرار گیرند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 60 درصد از شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های آموزشی را زنان سرپرست خانوار و بانوان تحت حمایت این نهاد تشکیل می‌دهند، گفت: ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است تا آنها بتوانند با تکیه برتوانایی‌های خود به استقلال اقتصادی دست یابند.
وی با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان از طریق آموزش‌های فنی و تخصصی امکان پذیر است، افزود: مهارت آموزی مددجویان مسیر خوداتکایی آنها را برای ایجاد شغل مورد نظرشان هموار می‌کند که تلاش داریم با شناسایی فرصت‌های شغلی جدید و نوین فعالیت‌های گسترده‌تری در این زمینه به انجام رسانیم.
سیفی با اعلام اینکه قالیبافی، دامپروری و کشاورزی از مهم‌ترین دوره‌های آموزشی برگزار شده برای خانوار تحت حمایت است، بیان کرد: دوره‌های آموزشی کارآفرینی نیز از دیگر کارگاه‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل است که شامل مباحث نوین اشتغال بوده و برای مجریان طرح‌های خوداشتغالی برگزار می‌شود تا بتوانند فرصت‌های شغلی را توسعه داده و برای سایر کارجویان و نیازمندان اشتغال پایدار ایجاد کنند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل به همکاری گسترده مراکز آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی و آموزشگاه‌های آزاد اشاره کرد و گفت: در سایه این همیاری‌ها می‌توانیم شاهد شکوفایی استعدادهای مددجویان تحت حمایت و توانمندسازی آنها باشیم.
وی ضمن دعوت از کارآفرینان و صاحبان مشاغل برای همکاری‌های هر چه بیشتر با کمیته امداد به منظور ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای مددجویان تحت حمایت استان اردبیل، اعلام کرد: کمیته امداد با ارائه بسته‌های تشویقی درصدد به‌کارگماری هر چه بیشتر مددجویان آموزش دیده و دارای گواهی مهارت است که در این صورت، در طول دو سال، ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما برای مددجویان(تا سقف 23 درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار) واریز می‌شود.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۴۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید