دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۳۶۵۶
گزارشگر : ۹۲
معاون حمایت کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

کمک به خوداتکایی 60 خانوار نیازمند اردبیلی از طریق ارائه تسهیلات نظام وظیفه

(سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸) ۱۴:۰۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: از طریق ارائه تسهیلات نظام وظیفه به فرزندان ذکور 60 خانوار تحت حمایت در سال‌جاری، کمک شد تا مسیر توانمندسازی و خوداتکایی آنها هموارتر شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد با اشاره به اینکه از طریق ارائه تسهیلات نظام وظیفه در سال‌جاری، زمینه اشتغال‌زایی و خودکفایی 60 خانوار تحت حمایت فراهم شده است، گفت: معافیت از خدمت سربازی فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت موجب می‌شود تا آنها با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به استقلال اقتصادی دست یابند.
وی با بیان اینکه توانمندسازی خانوار تحت حمایت یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل است، افزود: معافیت از خدمت سربازی به منظور توانمندسازی خانوار تحت حمایت انجام می‌شود تا فرزندان ذکور آنها بتوانند با کار و تلاش یاریگر خانواده در رفع مشکلات و تأمین مایحتاج زندگی باشند.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه از این تعداد، 15 نفر از فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت که در مناطق محروم ساکن هستند از تسهیلات معافیت خدمت سربازی بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در اولویت خدمت‌رسانی کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که خدمات قابل توجهی به مددجویان ساکن در این مناطق ارائه می‌شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه بر اساس ماده 44 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب22 آبان 1390 مجلس شورای اسلامی و با همکاری سازمان وظیفه عمومی ناجا، چنین خدماتی به مددجویان تحت پوشش که واجد شرایط استفاده از این تسهیلات هستند، ارائه می‌شود، گفت: پس از معافیت فرزندان ذکور خانواده‌های تحت پوشش از خدمت سربازی، به آنان تسهیلات اشتغال و خودکفایی پرداخت می‌شود تا آنان بتوانند با ایجاد شغل مورد نظر خود به استقلال اقتصادی دست یابند.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل به فرزندان ذکور خانوار نیازمند که بر اثر فوت سرپرست تحت حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند، تسهیلات معافیت از نظام وظیفه ارائه می‌کند، بیان کرد: باید شش ماه از مدت تحت حمایت قرار گرفتن این خانوار گذشته باشد تا یکی از فرزندان ذکور خانواده بتواند از تسهیلات معافیت نظام وظیفه بهره‌مند شوند.
حسین‌نژاد در مورد ارائه تسهیلات معافیت نظام وظیفه به خانواری که به دلیل طلاق تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفته‌اند، اعلام کرد: باید سه سال از تاریخ جدایی و دو سال از مدت تحت حمایت قرار گرفتن این خانوار گذشته باشد تا یکی از فرزندان ذکور از تسهیلات معافیت نظام وظیفه برخوردار شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل به ارائه تسهیلات معافیت از نظام وظیفه به تنها فرزند ذکور خانواده که حداقل سه خواهر مجرد داشته و شش ماه از مدت تحت حمایت قرار گرفتن‌شان در این نهاد گذشته باشد اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به منظور تسهیل و تسریع در رسیدگی به امور خانواده‌های تحت حمایت و تلاش برای توانمندسازی آنها با همکاری خیران و دستگاه‌های اجرایی می‌کوشد مسیر خوداتکایی نیازمندان را هموارتر سازد.
وی با بیان اینکه خدمات کمیته امداد استان اردبیل بر پایه ریشه‌کن شدن فقر و محرومیت در جامعه به اقشار آسیب‌پذیر ارائه می‌شود، افزود: با همکاری هر چه بیشتر مسئولان و خیران می‌توانیم گام‌های موثرتری را برای توانمندسازی خانواده‌های بی‌بضاعت جامعه برداریم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید