دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۳۸۳۸
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

در آستانه سال جدید، عید را به خانه‌های 38 هزار مددجوی اردبیلی ببریم

(شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۱۹

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هم‌اکنون 38 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند که چشم انتظار کمک‌های نیکوکاران هستند تا با یاری یکدیگر، عید را به خانه‌هایشان ببریم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در برنامه تلویزیونی «گئجه‌لر» با اشاره به اینکه 38 هزار خانوار در قالب 80 هزار نفر تحت حمایت چشم انتظار کمک‌های نیکوکاران در آستانه سال نو هستند، گفت: جشن نیکوکاری در سال‌جاری با شعار «عید را به خانه‌هایشان ببریم» برگزار می‌شود که با یاری نیکوکاران تلاش داریم در شادکامی محرومان و مستضعفان جامعه سهیم شویم.
وی به برگزاری «جشن نیکوکاری» به صورت غیرحضوری برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: سلامت خیران و نیکوکاران برای امدادگران کمیته امداد بسیار مهم است که با برگزاری جشن نیکوکاری به شکل غیرحضوری تلاش شد آنها از طریق سیستم‌های الکترونیکی کمک‌های خود را به دست نیازمندان برسانند.
دشتی با بیان اینکه پاسخگویی به تمام نیازهای مددجویان تحت حمایت مشارکت همه جانبه خیران و نیکوکاران را می‌طلبد، افزود: هفته «احسان و نیکوکاری» فرصت مغتنمی است که همگی با نشاط و شادابی بتوانیم عید نوروز را جشن بگیریم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه با وجود مشکلات اقتصادی، مردم خیر استان سهم‌الفقرای خود را همچون سنوات گذشته به نیازمندان اختصاص داده‌اند، گفت: ضمن قدردانی از یکایک نیکوکاران اردبیلی، چنین فعالیت‌هایی همبستگی اجتماعی را ارتقا می‌دهد که همه در کنار هم شاد و پرنشاط باشیم.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ «احسان و نیکوکاری» در جامعه از جمله مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل است، افزود: امروز شاهد یاری‌رسانی پزشکان و پرستاران به بیماران مبتلا به کرونا هستیم که در واقع گونه‌ای از ایثار و از خودگذشتگی است که موجب اشاعه هرچه بیشتر «احسان و نیکوکاری» در جامعه می‌شود.
دشتی با اشاره به اینکه همچنان نیازمند یاری خیران برای رسیدگی به امور محرومان استان اردبیل در آستانه عید نوروز هستیم، بیان کرد: خیران از طریق کد آنی‌پرداخت #1*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان برسانند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه مردم خیر از طریق شماره کارت 6037991199522214 نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل می‌توانند کمک‌های خود را در اختیار فقرا و محرومان جامعه قرار دهند، گفت: اپلیکیشن «سکه» نیز در دسترس خیران قرار دارد تا از این طریق نیز به یاری محرومان جامعه بشتابند.
وی با اشاره به اینکه خیران با استفاده از تلفن ثابت و با شماره‌گیری ۰۹۶۸۸۷۷ می‌توانند در «جشن نیکوکاری» مشارکت کنند، افزود: همچنین مردم نیکوکار استان اردبیل با ارسال عدد یک به شماره ۸۸۷۷ نیز قادر به شرکت غیرحضوری در جشن نیکوکاری خواهند بود.
دشتی با بیان اینکه سامانه پیامکی ارتباط مردمی 3000333345 در اختیار خیران قرار دارد تا با ارسال پیامک در شادی مددجویان سهیم شوند، اعلام کرد: پس از ارسال پیامک، امدادگران کمیته امداد در اسرع وقت با نیکوکاران تماس گرفته و در نحوه یاری‌رسانی، راهنمایی‌های لازم را به آنها ارائه می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل دستگاه‌های خودپرداز بانکی را از دیگر روش‌های غیرحضوری مشارکت در «جشن نیکوکاری» عنوان کرد و گفت: خیران با مراجعه به وب‌سایت emdad.ir نیز می‌توانند به سادگی کمک‌های خود را در اختیار خانوار تحت حمایت و دیگر افراد نیازمند جامعه قرار دهند.
وی با اعلام اینکه کمک‌های نیکوکاران از طریق روش‌های نوین بی‌واسطه و در سریع‌ترین زمان ممکن به دست مددجویان می‌رسد، بیان کرد: کمیته امداد استان اردبیل به لحاظ شرعی و عرفی موظف است کمک‌های مردمی را در اسرع وقت و در همان محل به دست محرومان جامعه برساند.
دشتی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت دارای عزت نفس و کرامت انسانی هستند که بسیاری از آنها با کار و تلاش توانسته‌اند به خوداتکایی دست یابند، اعلام کرد: کمک‌های خیران می‌تواند مسیر توانمندسازی خانوار تحت حمایت را هموارتر کند تا سریع‌تر بتوانند به استقلال اقتصادی برسند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید