دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۳۹۴۶
گزارشگر : ۹۲
در 11 ماهه سال‌جاری:

810 نوعروس نیازمند اردبیلی راهی خانه بخت شدند

(شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۳۸

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: 810 نفر از نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه در 11 ماهه سال‌جاری زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد با اشاره به اینکه 810 نفر از نوعروسان تحت حمایت و دیگر نیازمندان جامعه با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه از کمیته امداد استان اردبیل راهی خانه بخت شده‌اند، گفت: با مدیریت جهادی و فعالیت‌های هدفمند کمیته امداد بسیار خرسندیم که هیچ نوعروسی پشت نوبت دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه قرار ندارد.
وی با بیان اینکه تلاش بی‌وقفه‌ای را به کار گرفتیم تا با توزیع دقیق و صحیح منابع کمیته امداد استان اردبیل، تمامی نوعروسان تحت حمایت که در صف انتظار برای دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه قرار داشتند، بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند، افزود: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کمیته امداد را می‌توان پاسخگویی به تمامی نیازهای نوعروسان تحت حمایت برشمرد.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه 621 کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت اعطا شد تا راهی خانه بخت شوند، بیان کرد: 59 سری جهیزیه نیز به ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار اختصاص یافته است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل به اهدای 129 سری «جهیزیه موردی» توسط نیکوکاران اشاره کرد و گفت: خیران اردبیلی نقش بسزایی در تامین لوازم زندگی و جهیزیه نوعروسان ایفا می‌کنند که همواره با کمک‌های خود زمینه‌های ازدواج آسان مددجویان را فراهم کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه 66 نفر از فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت با دریافت هدیه ازدواج زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند، بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل ترویج ازدواج آسان در بین اقشار مختلف جامعه است که با اعطای هدیه ازدواج به فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت درصدد دستیابی به این مهم هستیم.
حسین‌نژاد با اعلام اینکه بیش از دو میلیارد تومان برای تامین جهیزیه نوعروسان و هدیه ازدواج فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت هزینه پرداخت شده است، افزود: با همکاری مضاعف مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه در سطح استان اردبیل می‌توانیم بیش از پیش بستر ازدواج آسان مددجویان را فراهم کنیم.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه راهکارهای بسیاری را به منظور برپایی زندگی ساده، موفق و پایدار برای نوعروسان و فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم که تا کنون نتایج مطلوبی را به همراه داشته است، گفت: با ارائه آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج به نوعروسان، طلاق در بین خانوار تحت حمایت کمتر از سه درصد است.
وی با اعلام اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور درمانی و دارویی بیماران تحت حمایت به خصوص بیماران صعب‌العلاج و سرطانی استان اردبیل هستیم، بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #1*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست بیماران تحت حمایت برسانند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید