دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۷۵۷۳
گزارشگر : ۹۲
به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس صورت گرفت

تجلیل از 97 ایثارگر کمیته امداد استان اردبیل

(شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۸

97 نفر از امدادگران ایثارگر کمیته امداد استان اردبیل به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در مراسم تجلیل از امدادگران ایثارگر کمیته امداد استان اردبیل که از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت نمادین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با حضور جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد، گفت: 97 نفر از امدادگران این نهاد در جنگ تحمیلی حضوری فعال و نقشی تاثیرگذار داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل دارای 87 رزمنده و امدادگر ایثارگر است که از سه ماه تا سه سال در جنگ تحمیلی حضور داشته‌اند، بیان کرد: 9 خانواده شهید و یک آزاده نیز در دوران دفاع مقدس با جانفشانی‌های خود نقش بسزایی را در اقتدار ملی ایفا کرده‌اند.
دشتی با بیان اینکه امدادگر شهید «حمدالله درجزی» از جمله افرادی است که پس از مجاهدت‌های مستمر در دفاع مقدس، به شهادت رسید، افزود: «شهید درجزی» در سال 61 و در منطقه شرهانی به شهادت رسیده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به نقش مهم امدادگران این نهاد در طول جنگ تحمیلی، گفت: امدادگران ایثارگر در کنار سایر اقشار مردمی و آحاد مختلف جامعه، علاوه بر رفع محرومیت و رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان، حضوری فعال در جبهه‌ها داشتند.
وی با بیان اینکه علاوه بر حضور امدادگران ایثارگر در جنگ تحمیلی، کمیته امداد استان اردبیل در پشت جبهه نیز فعالیت‌های چشمگیری داشته است، افزود: پشتیبانی از رزمندگان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی را می‌توان از جمله فعالیت‌های این نهاد در دفاع مقدس برشمرد.
دشتی با اشاره به اینکه کمیته امداد در کنار ترویج فرهنگ انفاق و احسان، گام‌های بلندی را نیز برای نهادینه‌ ساختن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برمی‌دارد، بیان کرد: این امر مهم در بر گیرنده ارتقای همبستگی اجتماعی است که پس از دفاع مقدس نیز شاهد یاری‌رسانی مردم نیکوکار به اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران بسیاری در این نهاد در حال خدمت به محرومان و مستضعفان جامعه هستند، گفت: همچنان با روحیه جهادی به خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر خدمت‌رسانی می‌کنیم تا شاهد رفع فقر و محرومیت در سطح استان اردبیل باشیم.
وی با اعلام اینکه آشنایی نوجوانان و جوانان تحت حمایت با ایثارگری و رشادت‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس از برنامه‌های مهمی است که مدنظر قرار داده‌ایم، بیان کرد: امدادگران کمیته امداد به دلیل رسیدگی به رفع مشکلات محرومان و مستضعفان جامعه همواره در جهاد هستند که در کنار این مهم، ارتقای سطح فکری و فرهنگی مددجویان را نیز در اولویت فعالیت‌ها قرار داده‌اند.
دشتی با بیان اینکه در دوران کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز دانش‌آموزان نیازمند به تبلت از نیکوکاران خواستاریم تا یاریگر آینده‌سازان کشور باشند، افزود: در قالب طرح «شور عاطفه‌ها» آماده دریافت کمک‌های مردمی برای رفع نیازهای اساسی دانش‌آموزان تحت حمایت هستیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه خیران می‌توانند با استفاده از کد آنی‌پرداخت #1*045*8877* در «شور عاطفه‌ها» مشارکت کنند، گفت: «اپلیکیشن سنا» نیز این امکان را به خیران می‌دهد تا بدون مراجعه حضوری کمک‌های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار دانش‌آموزان تحت حمایت قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه سامانه پیامکی 3000333345 از دیگرروش‌های الکترونیکی این نهاد برای دریافت کمک‌های مردمی است، بیان کرد: خیران با ارسال پیامک به این سامانه، نحوه مشارکت خود در «شور عاطفه‌ها» را اعلام می‌کنند که در اسرع وقت توسط امدادگران کمیته امداد با آنها تماس حاصل خواهد شد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۲۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید