دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۰
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۷۶۳۲
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

اجرای طرح «هر کارمند یک حامی» در استان اردبیل

(دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۱۰

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: با اجرای طرح «هر کارمند یک حامی»، کارمندان نیکوکار در سراسر استان اردبیل حمایت از ایتام و محسنین را بر عهده گرفته و مسیر زندگی آنها را برای دستیابی به مدارج عالی علمی و تحصیلی هموارتر می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در جلسه هماهنگی «هر کارمند یک حامی» که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اردبیل، سازمان صنعت، معدن، تجارت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل آموزش و پرورش و بانک کشاورزی در سالن جلسات شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد، گفت: امید است با اجرای طرح «هر کارمند یک حامی» تمامی ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل از حمایت‌های حامیان بهره‌مند شده و هیچ‌یک از آنها بدون حامی نباشند.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 1900 یتیم و حدود 6000 محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، بیان کرد: بخش مهمی از نیازهای اساسی ایتام و محسنین با کمک‌های حامیان رفع می‌شود که این امر موجب شکوفایی استعدادهای نهفته آنها برای دستیابی به مقاطع بالاتر تحصیلی و اشتغال خواهد شد.
دشتی به حمایت 14 هزار حامی از فرزندان خانوار تحت حمایت اشاره کرد و افزود: حامیان در کنار پرداخت سرانه ماهیانه به حساب فرزندان معنوی خود، خانوار آنها را نیز در تأمین جهیزیه، لوازم ضروری زندگی، تحصیل و درمان یاری می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه طرح «اکرام ایتام و محسنین» به علت اعتمادسازی و شفاف‌سازی مورد استقبال خیران قرار گرفته است، گفت: در این طرح، تمامی کمک‌های نقدی و غیرنقدی حامیان در اسرع وقت و به صورت مستقیم در اختیار فرزندان معنوی قرار می‌گیرد که این امر موجب اعتماد عمومی شده است.
وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح «هر کارمند یک حامی» به دنبال افزایش سرانه فرزندان خانوار تحت حمایت هستیم تا به دلیل فقر و تنگدستی از تحصیل بازنمانند، بیان کرد: تلاش داریم با یاری حامیان و خیران بتوانیم مسیر توانمندسازی و خوداتکایی ایتام و محسنین را هموارتر کنیم.
دشتی با بیان اینکه با کمک‌های حامیان، ایتام تحت حمایت با آسودگی خاطر و بی‌دغدغه می‌توانند در کنار سایر همنوعان خود به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست پیدا کنند، اعلام کرد: با حمایت‌های همه جانبه حامیان و خیران می‌توانیم گام‌های موثرتری را به منظور مرتفع ساختن مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی، جهیزیه و مسکن ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت برداریم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه نیکوکاران می‌توانند با مراجعه حضوری به ستاد اکرام ایتام و محسنین واقع در کمیته امداد استان اردبیل و شهرستان‌های تابعه در طرح «هر کارمند یک حامی» ثبت‌نام کنند، گفت: همچنین خیران از طریق تماس تلفنی با شماره تلفن 04533746200 نیز می‌توانند به جمع کثیر حامیان ایتام و محسنین استان اردبیل بپیوندند.
در ادامه این جلسه، یعثوب نژاد محمد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اردبیل هدف از طرح «هر کارمند یک حامی» را حمایت از یتیمان در سطح استان اردبیل توسط کارمندان و سیستم دولتی بیان کرد و افزود: درصدد هستیم با همکاری‌های مضاعف دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌ها، اتحادیه‌ها و بانک‌های عامل بتوانیم 37 هزار نفر از کارمندان خیر را نیز جذب طرح اکرام ایتام و محسنین کنیم.
وی با اعلام اینکه تا کنون 3750 کارمند نیکوکار در سطح استان اردبیل حمایت از ایتام و محسنین را برعهده گرفته‌اند، بیان کرد: ایتام و محسنین نیازمند رسیدگی هرچه بیشتر هستند تا بتوانند آتیه‌ای درخشان را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.
شایسته ذکر است: سایر مسئولان دستگاه‌های اجرایی شرکت کننده در این جلسه نیز در خصوص پیوستن به طرح «هر کارمند یک حامی» قول مساعد داده و با به کارگیری تمهیدات لازم یاریگر کمیته امداد استان اردبیل در یاری‌رسانی به ایتام و محسنین خواهند بود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۲۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید