دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۷۸۵۹
گزارشگر : ۹۲
در 6 ماهه سال‌جاری صورت گرفت

ایجاد 631 فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی

(چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۰۶

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 631 فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت در شش ماهه نخست سال‌جاری ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، منصور سیفی با اشاره به اینکه 631 نفر از مددجویان تحت حمایت در شش ماهه نخست سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند، گفت: درصدد هستیم با ایجاد اشتغال مولد، علاوه بر مددجویان تحت حمایت برای سایر افراد جویای کار نیز اشتغال مناسب فراهم شود.
وی با اعلام اینکه 15 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در شش ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، بیان کرد: تسهیلات پرداختی از طریق بانک‌های عامل و صندوق امداد ولایت در اختیار مددجویان مستعد اشتغال قرار گرفت تا بتوانند شغل‌های مورد نظر خود را ایجاد کنند.
سیفی با بیان اینکه بیش از 10 میلیارد و800 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از طریق بانک‌های عامل در اختیار مددجویان قرار گرفته است، افزود: 260 مددجوی تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال و خودکفایی از بانک‌های عامل وارد بازار کار شده‌اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 130 نفر از مددجویان نیز با بهره‌مندی از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت اشتغال مورد نظر خود را ایجاد کرده‌اند، گفت: بیش از دو میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت شده است تا مسیر خوداتکایی خانوار تحت حمایت هموارتر شود.
وی با بیان اینکه 60 طرح اشتغال روستایی و عشایری نیز توسط مددجویان اجرا شده است، افزود: بیش از دو میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مددجویان ساکن در روستاها قرار گرفت تا بتوانند وارد چرخه تولید شوند.
سیفی با اشاره به اینکه 181 مددجوی اردبیلی نیز از طریق طرح «راهبری شغلی» مشغول به کار شده‌اند، بیان کرد: برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی ایجاد شده، اجرای طرح «راهبران شغلی» را در دستور کار قرار داده‌ایم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه طرح «راهبران شغلی»، کارآفرین محور است که در این طرح، مددجویان به کارفرمایان و صاحبان مشاغل معرفی می‌شوند تا زیر نظر آنها فرصت شغلی مناسبی برای‌شان ایجاد شود، گفت: «راهبران شغلی» استان اردبیل در زمینه‌های تولید، خدمات، صنعت، فرشبافی، کشاورزی و دامپروری با کمیته امداد همکاری دارند.
وی با اشاره به لزوم دستگیری از فقرا و نیازمندان به خصوص اقشار آسیب‌دیده از ویروس کرونا اعلام کرد: نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #045*8877* و یا شماره کارت 6037991199522214 به آسان‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود به اقشار آسیب‌پذیر استان اردبیل کمک کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۱۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید