دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۰
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۷۹۶۲
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

حمایت کمیته امداد از 29 هزار سالمند اردبیلی

(سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۰۰

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 29 هزار سالمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند که با ارائه خدمات حمایتی، درمانی و فرهنگی درصدد هستیم بخش مهمی از نیازهای اساسی آنها را برطرف کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این نهاد در هفته سالمند، گفت: هم‌اکنون 29 هزار مددجوی بالای 60 سال کمک‌معیشت‌بگیر از خدمات حمایتی کمیته امداد استان اردبیل بهره‌مند هستند.
وی با اشاره به اینکه 55 درصد از مددجویان تحت حمایت را افراد بالای 60 سال تشکیل می‌دهند، بیان کرد: مددکاران و امدادگران این نهاد موظف هستند با سعه صدر با سالمندان تحت حمایت دیدار و دلجویی کرده و رفع مسائل و مشکلات اساسی آنها را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
دشتی با بیان اینکه سالمندان نسبت به سایر خانوار‌ تحت حمایت نیاز به رسیدگی بیشتری دارند، افزود: بیمه پایه، خدمات بیمه تکمیلی درمان، طرح غربال‌گری بیماری، تجهیزات پزشکی و پرداخت هزینه درمان از جمله اقدامات کمیته امداد استان اردبیل برای رفع مشکلات درمانی و دارویی سالمندان تحت حمایت است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه حفظ حرمت و عزت نفس سالمندان تحت حمایت همواره در تمامی ابعاد خدمت‌رسانی مدنظر قرار دارد، گفت: تکریم سالمندان به زمان و مکان خاصی مربوط نمی‌شود و همگی وظیفه داریم به نحو احسن آنها را مورد دلجویی قرار دهیم.
وی در ادامه سخنان خود به اقدام تحسین ‌برانگیز مرکزنیکوکاری مهرپرور اردبیل در تامین وسایل مورد نیاز سالمندان تحت حمایت اشاره کرد و افزود: وسایل مناسبی برای 176 نفر از سالمندان تحت حمایت که نیاز مبرم به این تجهیزات داشتند، تهیه شده و در اختیارشان قرار گرفت.
دشتی با بیان اینکه تامین این وسایل بیش از 75 میلیون تومان هزینه در بر داشته است، اعلام کرد: دستگاه فشارسنج، کپسول اکسیژن، تخت طبی، دستشویی فرنگی، ویلچر، دستگاه قندسنج، واکر، تشک مواج و پوشینه برای سالمندان تهیه شد تا بخشی از نیازهای‌شان برطرف شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه در هفته سالمند 650 نفر از افراد بالای 60 سال تحت حمایت مورد تفقد و دلجویی قرار گرفتند، گفت: رسیدگی به نیازهای ضروری سالمندان نیز یاری هر چه بیشتر خیران را می‌طلبد تا بتوانیم خدمات کیفی‌تری را به آنها ارائه کنیم.
وی با اشاره به اینکه خیران می‌توانند با استفاده از کد آنی‌پرداخت #045*8877* به آسانی به سالمندان و سایر مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک کنند، بیان کرد: سامانه پیامکی 3000333345 از دیگرروش‌های الکترونیکی این نهاد برای دریافت کمک‌های مردمی است که خیران با ارسال پیامک به این سامانه، نحوه مشارکت خود را اعلام می‌کنند و در اسرع وقت مدادگران با آنها تماس می‌گیرند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۱۶۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید