دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۸۰۵۸
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

«نیروی انتظامی» همیار کمیته امداد استان اردبیل در کاهش آسیب‌های اجتماعی است

(دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: «نیروی انتظامی» در کنار یاری‌رسانی به محرومان و خانوار تحت حمایت، همیار کمیته امداد در کاهش آسیب‌های اجتماعی است که تاکنون در این زمینه گام‌های موثری برداشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در دیدار با سردار هوشنگ حسینی، فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل که به مناسبت «هفته نیروی انتظامی» صورت گرفت، گفت: همواره شاهد کمک‌های ماموران ناجا به خانوار تحت حمایت و سایر افراد نیازمند جامعه هستیم.
وی با اشاره به اینکه «نیروی انتظامی» در کنار دستگیری از فقرا، همیار کمیته امداد استان اردبیل در کاهش آسیب‌های اجتماعی است، بیان کرد: با همکاری ناجا، فعالیت‌ و همکاری مشترکی صورت می‌گیرد که در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای به مددجویان و به خصوص فرزندان خانوار تحت حمایت آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.
دشتی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای از طریق تماس تلفنی و فضای مجازی انجام می‌شود، افزود: یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد ارتقای سطح فکری و فرهنگی مددجویان است تا خانواده‌هایی که دچار آسیب‌های اجتماعی شده‌اند، فرزندان‌شان در آرامش و آسایش بتوانند به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست یابند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه تحکیم بنیان خانواده از مهم‌ترین رویکردهای این نهاد است، گفت: تمامی خدمات حمایتی، اشتغال‌زایی، فرهنگی، عمرانی و درمانی کمیته امداد بر اساس خانواده محوری صورت می‌گیرد که مزیت‌های بسیاری را در پی داشته است.
وی در ادامه سخنان خود به انعقاد تفاهمنامه همکاری کمیته امداد با نیروی انتظامی استان اردبیل اشاره کرد و افزود: طرح «سرباز ماهر» از جمله راهکارهای مناسب برای ایجاد انگیزه در بین فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت است که می‌تواند مسیر خوداتکایی آنها را هموار کند.
وی با بیان اینکه «طرح جامع مهارت‌آموزی سربازان وظیفه» موجب خواهد شد تا مددجویان تحت حمایت پس از دریافت پایان خدمت بتوانند اشتغال مورد نظر خود را ایجاد کنند، اعلام کرد: یکی از اهداف مهم این طرح، غنی‌سازی دوره خدمت سربازی و کمک به چرخه تولید در سطح استان اردبیل است که مزایای بسیاری را در پی خواهد داشت.
دشتی با اشاره به استقبال کارکنان نیروی انتظامی از طرح «هر کارمند یک حامی»، بیان کرد: از یکایک ماموران ناجا که با کمک‌های خوب شادی‌بخش دل‌های ایتام و محسنین استان اردبیل هستند قدردانی می‌کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه امیدواریم با حمایت‌های نیکوکاران و کارمندان خیر هیچ‌یک از ایتام تحت حمایت بدون حامی نباشند، گفت: خوشبختانه حامیان در حال افزایش هستند که این امر روند رسیدگی به امور فرزندان خانوار تحت حمایت را تسریع می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد با ارائه خدمات گسترده به خانوار بی‌بضاعت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه تلاش دارد ضمن کاهش فقر، به امنیت پایدار جامعه نیز کمک کند، بیان کرد: درصدد هستیم با شناسایی ظرفیت‌های مناطق محروم و حاشیه‌نشین، راهکارهای لازم را برای محرومیت‌زدایی و ایجاد رونق اقتصادی در آن به کار گیریم.
در ادامه این دیدار، سردار هوشنگ حسینی، فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه نیروی انتظامی همکار کمیته امداد در خدمت‌رسانی به محرومان و مستضعفان است، گفت: مفتخر به یاری‌رسانی نیازمندان جامعه هستیم تا مشکلات آنها را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به اینکه بیشترین تعامل ناجا و کمیته امداد در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی است، بیان کرد: در سایه این همکاری‌ها شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین اقشار بی‌بضاعت جامعه هستیم.
سردار حسینی ضمن اعلام آمادگی نیروی انتظامی استان اردبیل برای مشارکت در طرح‌های حمایتی کمیته امداد، بیان کرد: تقویت خودباوری در بین خانوار مستمند جامعه به خصوص فرزندان آنها، موجب می‌شود تا به سمت اشتغال‌زایی و خوداتکایی گام بردارند که این امر به توانمندسازی مددجویان کمک خواهد کرد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۳۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید