دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۸۱۵۳
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

میانگین سرانه هر یتیم اردبیلی 300 هزار تومان است

(شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۱۵

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: میانگین سرانه حامیان طرح اکرام به ایتام تحت حمایت این نهاد در هر ماه حدود 300 هزار تومان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در جلسه «هر کارمند یک حامی» که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل برگزار شد، گفت: حامیان در هر ماه به صورت میانگین حدود 300 هزار تومان به ایتام تحت حمایت کمک می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه از طریق طرح «هر کارمند یک حامی» به دنبال افزایش سرانه ایتام و محسنین اردبیلی هستیم، بیان کرد: افزایش سرانه پرداختی توسط حامیان، مسیر شکوفایی استعدادها و طی کردن پله‌های ترقی توسط ایتام را هموارتر خواهد کرد.
دشتی با اعلام اینکه فرزندان مشمول طرح «محسنین» نیز به صورت ماهیانه 110 هزار تومان دریافت می‌کنند، افزود: افزایش سرانه پرداختی و کمک‌های خیران موجب کاهش مشکلات ایتام و محسنین خواهد شد تا بتوانند آتیه‌ای درخشان را برای خود رقم بزنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون 1900 یتیم تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: حدود 5000 نفر از فرزندان خانوار تحت حمایت نیز در قالب طرح «محسنین» توسط حامیان حمایت می‌شوند.
وی با اعلام اینکه حامیان «طرح اکرام» بیش از هفت میلیارد و 400 میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست سال‌جاری کمک کرده‌اند، افزود: کمک‌های حامیان طرح اکرام در شش ماهه نخست 99 نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 68 درصد افزایش داشته است.
دشتی با بیان اینکه هم‌اکنون 14 هزار حامی نیکوکار حمایت از ایتام و محسنین تحت حمایت را بر عهده گرفته‌اند، گفت: تلاش داریم در قالب طرح «هر کارمند یک حامی» از ظرفیت سایر خیران و نیکوکاران نیز برای رفع گرفتاری‌های فرزندان خانوار تحت حمایت بهره‌مند شویم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه تاکنون 3750 کارمند نیکوکار در سطح استان اردبیل حمایت از ایتام و محسنین را برعهده گرفته‌اند، گفت: درصدد هستیم با همکاری‌های مضاعف دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌ها، اتحادیه‌ها و بانک‌های عامل بتوانیم 37 هزار نفر از کارمندان خیر را نیز جذب طرح اکرام ایتام و محسنین کنیم.
وی در ادامه سخنان خود به همکاری مطلوب کمیته امداد و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مناسب اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان‌های زیرمجموعه آن به نفع ایتام و محسنین بهره‌مند شویم.
دشتی با بیان اینکه اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در زمینه‌های ترویج فرهنگ کسب‌وکار دانش بنیان، اشتغال‌زایی مبتنی بر فناوری، ثبت اختراعات مددجویان و تجاری‌سازی محصولات خانوار تحت حمایت همکاری مضاعفی با کمیته امداد دارد، اعلام کرد: شناسایی استعدادهای نهفته دانش‌آموزان تحت حمایت نیز از دیگر همکاری‌های کمیته امداد با اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل است که می‌توانیم از این طریق گام‌های موثرتری برای تقویت و شکل‌گیری ذهن خلاق ایتام و محسنین برداریم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۹۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید