دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۶
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۸۲۱۰
گزارشگر : ۸۶

خوزستانی ها 21 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

(سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۴:۱۶

مردم نیکوکار و کشاورزان استان خوزستان در شش ماهه سال جاری 21 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، جمال شیبه، مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اعلام تحقق برنامه‌های حوزه زکات، گفت: در شش ماهه سال جاری 21 میلیارد تومان زکات واجب، مستحبی و فطره در استان جمع‌آوری‌شده است.
وی گفت: 6 میلیارد تومان از این مبلغ، زکات واجب، 4 میلیارد تومان زکات مستحبی و 11 میلیارد تومان نیز زکات فطره و کفاره بوده است.
شیبه با اشاره به زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه برای نیازمندان و محرومان همان مکان هزینه می‌شود افزود: میزان زکات جمع‌آوری‌شده امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد یافته است. 
وی بابیان اینکه 9۰٫ درصد از کل زکات دریافتی به‌منظور رفع مشکلات نیازمندان محرومین و 1۰ درصد آن برای ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه اختصاص می یابد، افزود: مددجویان تحت حمایت از برکات زکات بهره‌مند شدند.
شیبه با تأکید بر اینکه زکات جمع‌آوری‌شده هر منطقه در همان منطقه به مصرف می‌رسد، تصریح کرد: زکات جمع‌آوری‌شده برای رفع مشکلات معیشتی، درمانی، مسکن، تأمین جهیزیه و تحصیل دانش آموزان مددجویان و ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان  به سرفصل‌های هزینه کرد زکات در سال جاری اشاره کرد و افزود: زکات جمع‌آوری‌شده برای درمان بیماران صعب‌العلاج، ازدواج، تأمین مسکن، آزادی زندانیان و تحصیل هزینه شده است.
وی با تأکید بر تعامل موثرحوزه علمیه، امامان جمعه، روحانیون و مبلغان با شورای زکات استان باهدف ترویج فرهنگ زکات، گفت: برگزاری نشست با کشاورزان قبل از فصل برداشت، تدوین برنامه‌های اعتقادی در حوزه زکات و همکاری صداوسیما و جهاد کشاورزی می‌تواند پرداخت زکات در جامعه را افزایش می‌دهد.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان در پایان گفت: زکات شامل زکات فطره و زکات مال شامل زکات واجب گندم، جو، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا و نقره و زکات مستحبی محصولات کشاورزی، باغات، میوه و صیفی‌جات است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۸۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید