دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۸۳۴۱
گزارشگر : ۹۲
در 7 ماهه سال‌جاری صورت گرفت

کمک 26 میلیارد تومانی مراکز نیکوکاری به نیازمندان اردبیلی

(چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹) ۱۴:۲۹

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: مراکزنیکوکاری بیش از 26 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در هفت ماهه نخست سال‌جاری به اقشار آسیب‌پذیر استان اردبیل کمک کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، صفر توحیدی با اشاره به کمک 26 میلیارد تومانی مراکزنیکوکاری استان اردبیل در هفت ماهه نخست سال‌جاری به نیازمندان، گفت: این خدمات در قالب کمک‌های نقدی و غیرنقدی به خانوار تحت حمایت کمیته امداد و سایر اقشار آسیب‌پذیر استان ارائه شده است.
وی با بیان اینکه مراکزنیکوکاری استان اردبیل در قالب کمک‌های غیرنقدی بیش از 21 میلیارد تومان به خانوار بی‌بضاعت جامعه کمک کرده‌اند، افزود: تامین کمک هزینه جهیزیه نوعروسان، خدمات عمرانی، درمانی، توزیع سبدکالا، تهیه وسایل مورد نیاز سالمندان و رفع سایر مشکلات فقرا و نیازمندان محله از جمله فعالیت‌های مراکز نیکوکاری بوده است.
توحیدی با اشاره به کمک پنج میلیارد تومانی مراکزنیکوکاری به محرومان اردبیلی در قالب کمک‌های نقدی، بیان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از خانواده‌ها دچار مشکل شدند که مراکزنیکوکاری با یاری خیران بخشی از کاستی‌ها و نیازهای اساسی آنها را برطرف کردند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته‌ امداد استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون 116 مرکزنیکوکاری در سطح استان فعالیت دارند، گفت: درصدد هستیم 14 مرکزنیکوکاری تخصصی و کارآفرین دیگر را تا پایان سال‌جاری در نقاط مختلف استان اردبیل به خصوص مناطق محروم ایجاد کنیم تا بیش از پیش در رفع محرومیت و فقرزدایی سهیم باشیم.
وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد به امور محرومان و مستضعفان جامعه رسیدگی می‌کنند، بیان کرد: مسجد بهترین مکان برای فعالیت‌های دینی و مذهبی است که کمیته امداد نیز با ایجاد مراکز نیکوکاری تلاش دارد پل ارتباطی بین اغنیا و فقرا ایجاد کند.
توحیدی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با تکیه بر کمک‌های مردمی خدمات مختلفی را به اقشار آسیب‌پذیر ارائه می‌کنند، افزود: هدف اصلی از راه‌اندازی این مراکز واگذاری امور مردم به خود مردم است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته‌ امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه مسیر رسیدگی به نیازهای اساسی فقرا و محرومان جامعه با وجود مراکز نیکوکاری کاهش می‌یابد، گفت: تمامی کمک‌های مردمی با نظر هیات امنای مراکز نیکوکاری به نیازمندان واجد شرایط در همان محله اعطا می‌شود تا بخشی از مشکلات آنها مرتفع شود.
وی با اعلام اینکه همچنان آماده دریافت کمک‌های مردمی برای رفع مشکلات مددجویان تحت حمایت هستیم، گفت: نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #045*8877* و یا شماره کارت 6037991199522214 به آسان‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود به یاری خانوار تحت حمایت کمیته امداد و سایر اقشار آسیب‌پذیر استان اردبیل بشتابند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید